Jūs naudojate pasenusią naršyklę. Prašome atnaujinti savo naršyklę, kad jūsų naršymo patirtis šiame puslapyje būtų geresnė.
Privatu: Kretingos rajono kulinarinis žemėlapis

Sveikas ir gardus Violetos medus

Kauno Mičiūrino žemės ūkio technikume bitininkystę studijavusi Vydmantų agroprekybiniame tarybiniame ūkyje bitininke dirbusi Violeta Šedienė kartu su vyru nuo 1991 m. pradėjo savo verslą – „gaminti“ medų. Šiuo metu bitininkė turi 117 bičių šeimų, iš kurių per sezoną medaus prisuka nuo 6 iki 8 tonų, o būna ir labai dosnių metų, kuomet iškopianti net iki 10 tonų medaus. Bitelės gyvena Salantų regioniniame parke, Žemaitijos nacionaliniame parke, Pajūrio regioniniame parke, todėl jos produktų kokybė aukščiausia. Pagal maistingumą bičių produktus bitininkė ekspertė V. Šedienė skirsto taip: bičių pienelis, bičių duonelė, žiedadulkės ir medus. Ir nuolat primena posakį, kad medus yra šiaudai, o duonelė ir žiedadulkės yra grūdai. Ateityje ji ketina pasilikti tik 60 šeimų, kad dirbdama galėtų stebėti bičių gyvenimo ypatumus. Ir siūlyti žmonėms ne tik skanauti sveiko ir gardaus medaus, bičių pikio, duonelės, bet ir išbandyti bičių terapiją. Jau dabar Bitininkė Violeta savo sodyboje turi įsirengusi bičių namelį, kuriame po gultu yra dūzgiantis avilys.
Papildoma informacija

Adresas:

Vidimanto g. 8, Vydmantai, Kretingos r.

Telefonas:

+37065061409; +37069634127

Norėdami naudoti žemėlapius, įjunkite visus slapukus. Slapukų valdiklius galite rasti apatiniame dešiniajame ekrano kampe