Jūs naudojate pasenusią naršyklę. Prašome atnaujinti savo naršyklę, kad jūsų naršymo patirtis šiame puslapyje būtų geresnė.

Sveiki atvykę į Kretingos rajoną

Kretingos rajonas – gamta, istorija, kultūra, pramogomis turtingas kraštas. Tai tik vienas Lietuvos regionas, mažytė Žemaitijos dalelė, tačiau joje galima atrasti ne vienos kultūros pėdsakus, pasisemti žinių, emociškai ir fiziškai pailsėti, atrasti dvasinę ramybę, patirti nuotykių.

Kretingos rajone labiausiai žinoma Kretinga. Joje turistai iš visos Lietuvos ir pasaulio randa garsųjį Tiškevičių dvarą su Žiemos sodu ir jau keturis šimtmečius skaičiuojantį pranciškonų vienuolių ansamblį – bažnyčią ir vienuolyną. Turintys daugiau laiko atranda ir gilią miesto istoriją, tarpukario palikimą, ne vieną žaliuojantį parką.

Tačiau ir pats Kretingos rajonas stebina net visko mačiusius. Karingą praeitį rajone primena kelios dešimtys piliakalnių. Nuo kai kurių atsiveria fantastiški gamtovaizdžiai, o kai kurie stūkso pasislėpę miškų glūdumoje. Todėl po visą rajoną išsibarsčiusių piliakalnių paieška yra tarsi smagus detektyvas.

Jei užkopus į stačius piliakalnių šlaitus norisi dar daugiau gamtos, į pasimatymą kviečia pažintiniai takai – Jauryklos parko, Kartenos, Dauginčių atodangos, dar vienas vinguriuojantis nuo Kalnalio iki pat įspūdingo Imbarės piliakalnio.

Jei piliakalniai primena šlovingą kuršių genties gyvenimą, tai rajone galima atrasti ir daugiau objektų, per kuriuos pažinsite dar daugiau kultūrų. Darbėnų seniūnijoje esantis Japoniškas sodas nukels į tolimą Saulės šalį, Baltų mitologijos parkas padės susipažinti su protėvių filosofija ir pažinti savo šaknis. Kretingos, Darbėnų, Salantų miestuose gausu žydų kultūros palikimo, kiekviename didesniame kaime ar miestelyje laukia jaukios, krikščionybės tradicijas atspindinčios bažnyčios.

Kretingos rajonas patrauklus ir ieškantiems aktyvaus poilsio ar sveikatinimosi galimybių. Rajone veiklos atras plaukimo baidarėmis entuziastai, ieškantys ekstremalių vandens pramogų, mėgstantys jodinėti ar norintys išbandyti save nuotykių trasose. Kretingos rajonas tikrai patiks norintiems poilsio gamtos apsuptyje ar trokštantiems kūno atgimimo. Juk kraštas garsus spa paslaugomis, karštomis pirtelėmis, baseinais.

Kretingos rajonas laukia visų – ir turinčių tik galbūt vieną laisvą dieną, ir planuojančių paatostogauti ilgiau. Nė viena akimirka šiame krašte nebus nuobodi.

Kretingos rajonas