Jūs naudojate pasenusią naršyklę. Prašome atnaujinti savo naršyklę, kad jūsų naršymo patirtis šiame puslapyje būtų geresnė.

Apie mus

Kretinga – matantiems širdimi

Kretingos miestas – puikus desertas keliaujantiems po Lietuvą. Jau nuo XIII amžiaus minima Kretinga yra tarsi knyga, kurios puslapiai – vienas už kitą įdomesni. Tai – ir senosios kuršių genties apylinkės, ir karvedžio J.K.Chodkevičiaus XVII amžiuje puoselėtas miestas, ir pranciškonų centras bei grafų Tiškevičių mylimas šalies kampelis. Kretingos mieste persipina skirtingų laikotarpių, skirtingų valdytojų bei įvykių  istorijos. Miestas yra daug daugiau negu visoje Lietuvoje garsūs Tiškevičių rūmai bei pranciškonų vienuolynas. Apžiūrėjus šiuos išskirtinius istorinius objektus, tikrai verta paklaidžioti Kretingos gatvėmis. Jose pastatų sienos alsuoja istorija. Verta stabtelėti žaliuosiuose miesto parkuose – jų net keli, rasti galima ir dvarišką, ir natūralų gamtovaizdį. Verta tiesiog prisėsti istorinėje Kretingos Rotušės aikštėje ir pajausti  išskirtinę miesto dvasią.

Kretingos apylinkės išskirtinės savo gilia istorija, dėmesį prikaustančiomis legendomis. Įdomiausi istoriniai faktai:

  • 1878 m. senajame Kretingos vandens malūne pastatyta Pirmoji Lietuvoje hidroelektrinė.
  • 1882 m. pirmąja telefono linija sujungtas Kretingos grafo Tiškevičiaus dvaras ir Oginskių dvarai Plungėje ir Rietave.
  • Pirmuoju lietuvišku darželiu laikomas 1898 m., grafaitės Marijos Tiškevičiūtės Kretingos dvaro ligoninės patalpose įkurtas vaikų darželis.
  • Kretingos bažnyčia garsi Šv. Antano paveikslu, „pas katrą plūsta su dovanomis ne vien žemaičiai“, kurį aprašo vyskupas Motiejus Valančius dar 1848 m. Prie šio paveikslo žmonės meldžiasi ir prašo pagalbos iki šių dienų.
  • Pas mus galėsite pasimėgauti tiek kvapą gniaužiančia gamta, tiek kultūriniu ir sakraliniu paveldu ar tiesiog kūną atgaivinti aktyvaus poilsio ir sveikatinimo galimybėmis.

Apie TIC

2010 m. gegužės 27 d. Kretingos rajono savivaldybės tarybos sprendimu Nr. T2-218 patvirtinus naujus nuostatus Kretingos rajono pedagogų švietimo centras (po 2016 m. reorganizacijos – Kretingos rajono švietimo centras) pradėjo teikti turizmo ir informavimo paslaugas. Pagrindinis tikslas – rinkti, kaupti ir nemokamai teikti informaciją turistams bei Kretingos miesto svečiams apie lankytinas Kretingos vietoves ir objektus.

Nuo 2012 m. turizmo informacijos paslaugas teikia Kretingos rajono švietimo centro (KRŠC) turizmo vadybininkės miesto centre įsikūrusiose patalpose (Vilniaus g. 2B, Kretinga). Šiuo metu dirba  direktorės pavaduotoja turizmui Valdonė Žiobakienė ir turizmo vadybininkės Nijolė Cimermonė ir Laura Kriginaitė. Jos savo veikloje vadovaujasi LR Turizmo įstatymu ir kitais turizmo veiklą reglamentuojančiais teisės aktais, Kretingos rajono savivaldybės Tarybos sprendimais, administracijos direktoriaus įsakymais, KRŠC direktoriaus įsakymais, įstaigos nuostatais.