Jūs naudojate pasenusią naršyklę. Prašome atnaujinti savo naršyklę, kad jūsų naršymo patirtis šiame puslapyje būtų geresnė.
Kiti maršrutai

Krašto pažinimas – linksmai (maršrutas šeimoms su vaikais)

Dažnas, keliaujantis su vaikais, nerimauja, jog šiems gali būti nuobodu lankytis muziejuose, nepatiks vienokie ar kitokie užsiėmimai. Gera žinia ta, kad, atostogaujant Kretingos rajone, galima atrasti tokių vietų, kurios praplės ir tėvų žinias, ir leis mažiesiems smagiai pažinti aplinką. Taip smagiai, kad šie pamirš klausinėti, „o tai kada jau eisim???“. Keliaudami po Kretingos kraštą suprasite, kad net ir vaikų nemėgstami muziejai iš tiesų yra labai įdomūs.

Būti Kretingoje ir neužsukti į garsųjį Žiemos sodą – tikra nuodėmė. Kretingos muziejus su Žiemos sodu yra tikrų tikriausias Žemaitijos perlas. Tai muziejus, kuris tikrai patinka suaugusiesiems, bet ir vaikai iš jo išeina sužavėti. Juk Vandens malūne galima pamatyti ir paliesti senovinius darbo įrankius, Ūkvedžio name rodomi net trys įdomūs dokumentiniai filmai, o dvaro ekspozicija įrengta taip, kad galima „sudalyvauti“ Salaspilio mūšyje ar pamatyti animuotą dvaro istorinę raidą. Ir, žinoma, žavusis Žiemos sodas, – augalų gausybė, šiltas oras, ryškūs karpiai, įspūdingas eršketas, mieli vėžliukai bei linksmosios kanarėlės.

Šalia dvaro su vaikais dar galima apžiūrėti Astronominį kalendorių su Saulės laikrodžiu. Tikras iššūkis yra perprasti, kaip mūsų protėviai skaičiavo laiką. Šis kalendorius su Saulės laikrodžiu Kretingos dvaro parke buvo pastatytas 2002 m. Ši kompozicija užima 0,5 ha plotą, kuriame išdėstyta 13 skulptūrų, simbolizuojančių senosios baltų kultūros tradicijas, lietuviškas šventes, svarbias Lietuvos ir Kretingos istorines datas. Tokių objektų Baltijos šalyse – vienetai. Galima sakyti, jog ši kompozicija unikali ir vienintelė, kadangi buvo sukurta kaip diplominis darbas.

Keliaujant pažinimo maršrutu, kitas sustojimas yra Vyskupo M. Valančiaus gimtinės muziejus Nasrėnų kaime. Muziejuje išsaugota XVIII a. klėtis. Ten įrengta etnografinė ekspozicija: šeimininkės svirnelis, mergos kamara, rakandų kamara, grūdinė. O užsukus į sodybos namą, galima susipažinti ir su paties M. Valančiaus gyvenimu. Muziejuje vyksta ir žemaitiškų tekstų skaitymas, klojimo teatras, be to, čia galima pamatyti jei ne vienintelę, tai vieną pirmųjų skulptūrų Lietuvoje, skirtą bulvei. Skulptūra tikrai patiks vaikams, o muziejaus ekspozicija pasirodys įdomi visai šeimai.

Dar vienas sustojimas – Salantų regioninio parko lankytojų centras. Tai puiki galimybė sužinoti, kokių gamtinių objektų galima aplankyti regioninio parko teritorijoje. Žinoma, Lankytojų centras yra bene smagiausia vieta pažinti gamtą. Centre gausu nuotraukų, žemėlapių, informacijos. Visa tai pritaikyta ir vaikams – galima liesti bei klausytis. Taigi Lankytojų centras praplės visų akiratį ir pakels nuotaiką.

O štai Gargždelės kaime, šalia Salantų, yra įkurtas vienas unikaliausių Lietuvoje muziejų po atviru dangumi. Tai Orvidų sodyba, iš oro primenanti Dievo akį, tituluojama akmenų skulptūrų muziejumi ir savo išskirtinumu bei neįprasta dvasia tinkanti filmų scenoms. Sodybą sovietmečiu įkūrė Vilius Orvidas. Iš pirmo žvilgsnio akmenų, medžių kamienų ir kelmų, senovinių daiktų, pakelėje pamesto tanko visuma atrodo tarsi didelis chaosas. Tačiau žvelgiant kūrybiškai, kiekvienas sodybos kampelis ir daiktas turi prasmę. Tad patariame ten neskubėti, giliai kvėpuoti gryniausiu oru ir įsiklausyti bei įsižiūrėti, ką prieš keletą dešimtmečių pasakyti norėjo garsusis Vilius Orvidas. Kol tai darysite, vaikai galės įsijausti į pasakų pasaulį – nes būtent taip jiems atrodo V. Orvido sukurta sodyba.

Maršrutas

Maršruto objektai

Kretingos muziejus su Žiemos sodu
1

Kretingos muziejus su Žiemos sodu

Daugiau informacijos
Astronominis kalendorius su Saulės laikrodžiu
2

Astronominis kalendorius su Saulės laikrodžiu

Daugiau informacijos
Vyskupo Motiejaus Valančiaus gimtinės muziejus
3

Vyskupo Motiejaus Valančiaus gimtinės muziejus

Daugiau informacijos
Salantų regioninio parko lankytojų centras
4

Salantų regioninio parko lankytojų centras

Daugiau informacijos
Orvidų sodyba – muziejus
5

Orvidų sodyba – muziejus

Daugiau informacijos