Nuo 2015 m. Salantų mieste duris atvėręs lankytojų centras kviečia visus susipažinti su Salantų regioninio parko išskirtine verte – paskutinio ledyno, dengusio šiaurės vakarų Lietuvą, palikimu. Salantų regioninis parkas – Minijos, Salanto ir Erlos upių senųjų ir naujųjų slėnių kraštovaizdžio parkas, kuriame išskirtinį tundros kraštovaizdį primenantys riedulynai, didžiausias Lietuvoje kadagynas, storiausias ir seniausias gyvybingas kaštonas, piliakalniai, Alkos kalnas, menantis ilgiausiai Žemaitijoje kūrentą šventąją ugnį, kryžiai, koplytėlės, koplytsulpiai. Salantų regioninis parkas taip pat žinomas dėl unikalių akmenų ekspozicijų, viena jų – V. Into kolekcija, eksponuojama Respublikiniame Vaclovo Into akmenų muziejuje Mosėdyje.
Ledyno tema atskleidžiama Salantų regioninio parko lankytojų centro ekspozicijoje – stilizuotu parko reljefu, suformuotu ant lubų ir apjungiančiu visas lankytojų centro erdves. Šis stilizuotas reljefas simbolizuoja parke esančias atodangas bei plokščiadugnius Erlos, Salanto ir Minijos upių slėnius. Visur gausu riedulių bei kerpių motyvų. Kerpės, augančios ant akmenų, mums mena apie ilgaamžiškumą, perpasakoja tūkstantmečius gamtoje vykstančius pokyčius.
Lankytojai supažindinami ne tik su šio krašto gamta, bet ir kultūros paveldu: galima „gyvai“ išgirsti žemaitišką kalbą, sužinoti apie tradicinę krašto architektūrą, archeologiją, kraštą garsinusius žmones. Lankytojai taip pat turi galimybę interaktyviame žaidime patys suformuoti parko kraštovaizdį, pamatyti, kokiais gamtos turtais didžiuojamasi Salantų regioniniame parke, susipažinti su svarbiausiu elementu – rieduliais ir išbandyti savo jėgas „suspausdami“ akmenį.
Maloniai laukiame visų besidominčių Salantų regioninio parko gamta ir kultūra!
Nuotrauka iš Salantų regioninio parko nuotraukų archyvo
Informuojame kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. „cookies“). Norėdami tęsti naršymą, paspauskite „Sutinku“. Savo sutikimą galite atšaukti bet kada, pakeitę interneto naršyklės nustatymus, ištrindami įrašytus slapukus. Privatumo politika.