Jūs naudojate pasenusią naršyklę. Prašome atnaujinti savo naršyklę, kad jūsų naršymo patirtis šiame puslapyje būtų geresnė.
Maršrutai

Ten, kur ugnis ruseno

Jei ne ugnis, žmogus daug ko neturėtų. Ugnies elementas buvo naudojamas nuo žmonijos atsiradimo pradžios. Įvairios ugnies apeigos atliekamos iki šių dienų. Nuo šventų aukuro ritualų iki ritualinių erdvės išvalymų. Kretingos rajonas kviečia pažinti vietas, kuriose atsiskleidžia protėvių pasaulėžiūra ir senovės išminties įkvėptos naujovės.

Tikrą protėvių pasaulėžiūros įkūnijimą galima pamatyti Baltų mitologijos parke. Parke puoselėjamos senosios baltų kultūros vertybės. Parko misija yra ugdyti pilietiškus Lietuvos žmones, skatinti patriotiškumą, prisidėti prie valstybės kultūrinės veiklos, skatinti kultūrinį baltų tautų ir genčių (regionų) bendravimą. Edukaciniame parke galima ne tik susipažinti, bet ir pamatyti Baltų tautų mitologinę pasaulėjautą, išreikštą baltų tautų pasaulio sąrangos ženkliniame ir kalendoriniame suvokime tiek vertikalioje, tiek horizontalioje projekcijose.

Baltų ir krikščioniškosios pasaulėžiūros draugystė labai ryški Naujosios Įpilties Alkos kalne. Dabar ten stovi medinė koplyčia. Ant Alkos kalno senovėje veikė pagonių šventykla – alka. Pasakojama, jog senovėje ant kalno buvo aukojama seniesiems dievams, o vaidilutės kūrendavo ir prižiūrėdavo šventąją ugnį. Šventykla, pasak padavimų, vėliau prasmego skradžiai žemę. Alkakalnis nuo seno gerbiamas – įvedus krikščionybę, žmonės iki šiol renkasi švęsti gegužinių, giedoti Marijos litanijų. Seniau prie koplyčios pasimelsti rinkdavosi į kariuomenę pašaukti jaunuoliai – jie palikdavo gėlių ir iš medžio šakų nupintų vainikų. Susirgę niežais ar kitomis nesunkiomis ligomis, vietos gyventojai ateidavo ant kalno apsižadėti nuo ligos – keliais apeidavo koplyčią, pasimelsdavo ir paaukodavo pinigų.

Jei jau būsite Kretingos rajone ir norite pajausti tikrą ugnies galią, būtinai apsilankykite sveikatingumo komplekse „Atostogų parkas“. Ten veikia pirmoji pasaulyje natūralaus gintaro pirtis „Saulė“. Nuo seno tikima, kad gintaras sugeria ir kaupia Saulės energiją. Todėl gintaras teigiamai veikia sveikatą. Pridėkime prie to karštą pirtį, nuo ugnies karščio pakvimpantį gintarą ir turėsite neįkainojamą gyvenimo patirtį. Kuri dar ir teigiamai paveiks sveikatą. Išeisite atjaunėję ir kupini energijos.

Ir tai nėra vienintelė vieta Kretingos rajono vieta, kurioje galite pajausti šilumos galią, atgauti jėgas ir sukaupti energiją. Visų, norinčių atsikratyti streso, nurimti, surankioti savo mintis bei sustiprinti imunitetą, laukia Kalniaus sodyba prie ežero ir bičių terapija. Tai unikali galimybė pagulėti bičių namelyje, ant specialių gultų, po kuriais dūzgia tūkstančiai bičių. Jų tiek daug ir bičių skleidžiama energija tokia galinga, jog atsigulus ant gulto net jaučiama šiluma. Apiterapija – visiškai saugus būdas patirti nusiraminimą, pasikrauti energijos, pakvėpuoti gydančiu medaus, propolio, vaško aromatu.

Maršrutas

Maršruto objektai

Baltų mitologijos parkas
1

Baltų mitologijos parkas

Daugiau informacijos
„Atostogų parko“ konferencijų salė
2

„Atostogų parko“ konferencijų salė

Daugiau informacijos
Kalniaus sodyba
3

Kalniaus sodyba

Daugiau informacijos