Jūs naudojate pasenusią naršyklę. Prašome atnaujinti savo naršyklę, kad jūsų naršymo patirtis šiame puslapyje būtų geresnė.
Kiti maršrutai

Šv. Jokūbo kelias Kretingos rajone. Atkarpa Pakutuvėnai – Kartena

Eidami iš Plungės rajono ties Mamiais įžengsite į Kretingos rajoną. Vingiuotais miško takeliais bei šalutiniais keliais eisite apie 7 km., kol pasieksite vaizdingame Minijos upės slėnyje įsikūrusį Kartenos miestelį. Kartena bei plačios jos apylinkės menamos jau nuo 1253 m., kuomet pirmą kartą paminėta Kartenos pilis. Jos didybę mena aukšti piliakalnio šlaitai ir neįkainojamas vaizdas į ledyno prieš tūkstančius metų suformuotą slėnį. Miestelį puošia Kartenos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia, pastatyta 1875 m. Tai vienintelė Žemaitijoje bebokštė neobarokinė bazilikinė bažnyčia. Netoli už Kartenos piliakalnio, kairiajame Minijos krante, Abakų kaimo pakraštyje nuo seno garsėja Abakų Lurdas. Čia įrengta akmenų mūro Lurdo grota su Švč. Lurdo Marijos skulptūra. Sakoma, kad prieš ją esančio šaltinio vanduo turi gydomųjų savybių. Eidami link siūlomos nakvynės vietos praeisite Šv. Jokūbo kryžių, kuris dekoruotas piligrimų simboliu – kriauklėmis, ant jo išdrožinėtas Šv. Jokūbas, einantis į 12 vartų šventyklą ir lydimas būrio piligrimų. Toks kryžius Kretingos rajone – vienintelis. Nuo Kartenos paėjus 3 km siūlome apsistoti ant Minijos kranto įsikūrusioje kaimo turizmo sodyboje „Pas Juozą“ arba 2 km arčiau esančioje stovyklavietėje „Camp in Kartena“ (būtina palapinė).
Papildoma informacija

Atkarpos startas (pažymėtas žemėlapyje): 

Pakutuvėnų Šv. Antano Paduviečio vienuolynas

Žemėlapį rasite ČIA

Pastaba: žemėlapyje pateikta informacija nuolat naujinama. Informuojame, kad nevisose vietose kelio atkarpos yra pilnai suženklintos. Artimiausiu metu planuojama pabaigti ženklinimą.

Kelionės atstumas:

~ 20,7 km.

Kelionės pėsčiomis trukmė:

~ 4,5 val.

Punktai:

Pakutuvėnai – Kartena

Piligrimų nakvynių informacija ČIA

Pastaba: lentelėje pateiktos tik tos nakvynės vietos, kuriose nakvynei priimami piligrimai