Jūs naudojate pasenusią naršyklę. Prašome atnaujinti savo naršyklę, kad jūsų naršymo patirtis šiame puslapyje būtų geresnė.
Maršrutai

Pažintis su Kretingos miesto parkais

Kretingos dvaro parkas

Dar XVIII amžiuje užuomazgas gavęs iš Vilniaus vyskupo I.J. Masalskio, vėliau grafų Tiškevičių puoselėtas Kretingos dvaro parkas žavi visus miesto svečius ir šiandien. Net 23 hektarų parke tyvuliuoja trys tvenkiniai, ošia grafų didybę prisimenančios medžių alėjos ir šimtamečiai ąžuolai. Parko teritorijoje yra išlikęs ne vienas dvaro pastatas – malūnas, ūkvedžio namas, spirito varykla, darželis ir, žinoma, patys rūmai su Žiemos sodu. Vasaros sode, kaip jį vadino Tiškevičiai, prieš keletą metų atstatytas vienas iš keturių fontanų, tebestovi  legendomis apipintas Meilės akmuo.  Tarp gausybės įvairių rūšių medžių, spalvingų gėlynų ir minkštos vejos puikiai dera Saulės laikrodis ir astronominis kalendorius. Nors nukentėjęs istorijos vingiuose, Kretingos dvaro parkas dabar puikiai tvarkomas ir laukia visų, ieškančių romantiškų pasivaikščiojimų bei istorijos.

Pastauninko parkas

Neretai žmonės Kretingą pavadina parkų miestu. Ir tikrai – kur pažvelgsi, visur ošia medžiai. Visai šalia Kretingos centro esantis Pastauninko parkas – viena didžiausių žaliuojančių erdvių mieste. Parkas suformuotas buvusiose pranciškonų vienuolyno žemėse ir užima 18 ha plotą. Prieškario laikotarpiu, užtvenkus  Pastauninko upelį,  čia suformuoti du tvenkiniai. Kažkada vienuoliai juose veisė žuvis. O ir dabar žvejai tvenkinių pakrantėse kantriai laukia savo laimikio. Parkas yra tobula vieta pasivaikščiojimams – patogūs takeliai, daugybė suoliukų, gražūs vaizdai.  Pastauninko parke daugybė medžio skulptūrų, informacinių stendų apie apylinkių augaliją ir augmeniją, net įrengtas vabzdžių viešbutis. Šalia parko ar jo teritorijoje rasti galima ne vieną istorinį pastatą – malūną, Lurdo grotą, Šv. Antano rūmus, senąsias kapines.

Jauryklos parkas

Pati naujausia gamtinė erdvė Kretingos mieste. Net 10 hektarų ploto parkas patiks ir ieškantiems ramaus gamtos prieglobsčio, ir norintiems aktyviau praleisti laiką. Daugiau negu 3 km ilgio takai vingiuoja palei smagiai čiurlenantį Jauryklos upelį. Per jį kiekvieną keliaujantįjį veda tilteliai, lieptai, o besmalsaujantį turistą patraukia ir informaciniai stendai. Pavargus galima prisėsti vienoje iš 5 apžvalgos aikštelių, iš kurių atsiveria malonūs akiai vaizdai. Parkas itin patiks vaikams – jiems įrengtos net kelios žaidimų aikštelės. Sveikatingumo ir edukaciniai takai parke pritaikyti neįgaliesiems, amfiteatras įvairiems renginiams, visų patogumui įrengti biotualetai. Šis parkas yra ideali vieta pasivaikščioti, pažaisti, pažinti gamtą. Kiekviename takelyje įrengti informaciniai stendai, kuriuose vaizdingai pateikta informacija apie gyvūnus, vabalus, paukščius.

Maršrutas

Maršruto objektai

Kretingos dvaro parkas
1

Kretingos dvaro parkas

Daugiau informacijos
Pastauninko parkas
2

Pastauninko parkas

Daugiau informacijos
Jauryklos parkas
3

Jauryklos parkas

Daugiau informacijos