Jūs naudojate pasenusią naršyklę. Prašome atnaujinti savo naršyklę, kad jūsų naršymo patirtis šiame puslapyje būtų geresnė.
Kiti maršrutai

Kretinga – žaidimų miestas

Keliaujant su vaikais, svarbu sukurti žaismingą, nenuobodų, linksmą maršrutą. Atvykus į Kretingos miestą, tokio maršruto kurti net nereikia – mieste tiek daug žaidimų erdvių vaikams, kad galima visą dieną neišeiti iš aikštelių. Tereikia susiplanuoti laiką taip, kad viską išeitų aplankyti ir mažieji padaužos nepavargtų nuo linksmybių gausos.

Jauryklos parkas – pati naujausia gamtinė erdvė Kretingos mieste. Net 10 hektarų ploto parkas patiks ir ieškantiems ramaus gamtos prieglobsčio, ir norintiems aktyviau praleisti laiką. Daugiau negu 3 km ilgio takai vingiuoja palei smagiai čiurlenantį Jauryklos upelį. Per jį kiekvieną keliaujantįjį veda tilteliai, lieptai, o besmalsaujantį turistą patraukia ir informaciniai stendai. Pavargus galima prisėsti vienoje iš 5 apžvalgos aikštelių, iš kurių atsiveria malonūs akiai vaizdai. Parkas itin patiks vaikams – jiems įrengtos net kelios žaidimų aikštelės. Sveikatingumo ir edukaciniai takai parke pritaikyti neįgaliesiems, amfiteatras įvairiems renginiams, visų patogumui įrengti biotualetai. Šis parkas yra ideali vieta pasivaikščioti, pažaisti, pažinti gamtą. Kiekviename takelyje įrengti informaciniai stendai, kuriuose vaizdingai pateikta informacija apie gyvūnus, vabalus, paukščius.

Jeigu Jauryklos parko sūpuoklių ir treniruoklių per maža, puiki proga užsukti į vaikų žaidimo aikštelę „Šeimos slėnis“. Ši aikštelė įrengta kretingiškių puikiai žinomoje vietoje, kurią visi vadina tiesiog „žvyrduobe“ (Kęstučio g., Kretinga). Senovėje Kretingos miesto statybai eksploatuotas žvyro karjeras seniai yra tapęs laisvalaikio erdve. Ten nuo seno žaidžiamas futbolas ir vedžiojami augintiniai. Tačiau ne taip seniai prie nedidelio vandens telkinio esanti erdvė buvo paversta į jaukią šeimyninę vietą. Joje – vaikams skirtos karstynės, sūpuoklės, saugi bei švari aplinka.

Kretinga garsi parkais. Viename iš jų įrengta dar viena erdvė vaikams. Mažylių turintys tėvai mielai pasirinks pasivaikščiojimą po Pastauninko parką. Tai viena didžiausių žaliuojančių miesto erdvių. Parkas suformuotas buvusiose pranciškonų vienuolyno žemėse ir užima 18 ha plotą. Prieškario laikotarpiu, užtvenkus Pastauninko upelį, čia suformuoti du tvenkiniai. Parkas yra tobula vieta pasivaikščiojimams – patogūs takeliai, daugybė suoliukų, gražūs vaizdai. Pastauninko parke daugybė medžio skulptūrų, informacinių stendų apie apylinkių augaliją ir augmeniją, net įrengtas vabzdžių viešbutis. Vaikams parke, žinoma, labiausiai patinka žaidimų aikštelė. Įrengta pušyne, aptverta, aikštelė yra saugi ir puiki vieta žaisti, kvėpuoti grynu oru ir pažinti gamtą.

Išvažiavus iš Kretingos miesto ribų, visai čia pat, kaimo turizmo sodyboje „Vienkiemis“, laukia dar vienas vaikiškas rojus. „Vienkiemio“ teritorijoje įrengta didžiulė erdvė su mini zoologijos sodu, šalia kurio pristatyta namelių. Nameliai – lyg iš pasakų, tad visi juos vadina „Nykštukų nameliai“. Į namelius galima užeiti, juose žaisti slėpynių. Tikras vaikiškų svajonių išsipildymas.

Maršrutas

Maršruto objektai

Jauryklos parkas
1

Jauryklos parkas

Daugiau informacijos
Pastauninko parkas
2

Pastauninko parkas

Daugiau informacijos
Pramogos kaimo turizmo sodyboje „Vienkiemis“
3

Pramogos kaimo turizmo sodyboje „Vienkiemis“

Daugiau informacijos