Jūs naudojate pasenusią naršyklę. Prašome atnaujinti savo naršyklę, kad jūsų naršymo patirtis šiame puslapyje būtų geresnė.
Maršrutai

Geriausias vitaminas – gamta

Prisilietimas prie žemės padeda pailsėti. Medžio apkabinimas suteikia jėgų. Gražūs vaizdai gydo sielą. Svaigus augalų kvapas padeda pakilti aukščiau kasdienybės. Kitaip tariant, žemės arba gamtos stebuklai yra geriausi vitaminai bei vaistai visais gyvenimo atvejais.

Pažintį su Kretinga daugelis pradeda nuo bene didžiausios įžymybės šiame krašte – Žiemos sodo, įkurto šalia grafų Tiškevičių rūmų. Šis gryno oro, šviesos ir egzotinių augalų rojus džiugina lankytojus tiek žiemą, tiek vasarą. Kretingos Žiemos sode galima iš arti pamatyti, kaip noksta bananai, figos, apžiūrėti apie 5 tūkst. augalų, kurie savo grožį skleidžia ištisus metus. Mažieji itin domisi Žiemos sode gyvenančiais baliniais vėžliais, kalbančia papūga. Kretingos Žiemos sode veikiančiame restorane kviečiama paragauti čia pat dvare auginamų vynuoginių sraigių.

Tikras įrodymas, kad žemė gali būti rojumi, yra Japoniškas sodas. Japoniškas sodas – tai neatsiejama japonų kultūros dalis. Jis jungia religiją, meną ir pagarbų požiūrį į gamtą. Kadangi mūsų, lietuvių, šaknys pagoniškos, japonų meilę bei pagarbą visiems gamtos elementams nebus sunku suprasti. Tradicinė japonų religija – šintoizmas (liet. „dievų kelias“). Tai pagoniška religija, kurios garbinimo objektas yra kami – gamta ir jos objektai: medžiai, kalnai, akmenys, šaltiniai. 16 hektarų japoniško stiliaus sodą Mažučių kaime kuria meistras iš Japonijos Hajime Watanabe ir gydytojas Šarūnas Kasmauskas. Šiame sode tikrai sutiksite Grožį ir Harmoniją

Sakoma, kad pažinus savas šaknis, geriau galima pažinti likusį pasaulį. Su savo praeitimi (šaknimis) puikiai galima susipažinti Senosios Įpilties archeologijos paminklų komplekse. Vienas gražiausių ir įspūdingiausių piliakalnių Kretingos rajone yra pagrindinis Senosios Įpilties piliakalnis, vadinamas Pilies kalnu. Piliakalnis išsiskiria savo struktūra – dėl žiedu juosiančio pylimo primena dubenį. Šį piliakalnį supylė kuršiai ir ant jo pastatė medinę pilį. Viena jų stovėjo prie Šventosios upės, ant Karių kalnu, arba Margininkų, vadinamo piliakalnio. Kita buvo įrengta Graistupio ir Įpilties santakoje, dabar Marijos kalneliu vadinamojoje aukštumoje. Pastarasis piliakalnis taip vadinamas, nes seniau ant jo augo didelė epušė, po kuria šventadieniais vidurdienį žmonės matydavo baltai apsirengusią moterį. Ji po kurio laiko pranykdavo. Manyta, kad tai Mergelės Marijos apsireiškimai, todėl kalną praminė jos vardu. Šio komplekso aplankymas ir nuoširdus patyrinėjimas užimtų visą dieną. Kelionė po Senąją Įpiltį gali būti turininga ir įdomi, apsilankykite, tikrai nustebsite, kaip ten gražu!

Maršrutas

Maršruto objektai

Kretingos muziejus su Žiemos sodu
1

Kretingos muziejus su Žiemos sodu

Daugiau informacijos
Japoniškas sodas
2

Japoniškas sodas

Daugiau informacijos
Senosios Įpilties archeologijos paminklų kompleksas
3

Senosios Įpilties archeologijos paminklų kompleksas

Daugiau informacijos