Jūs naudojate pasenusią naršyklę. Prašome atnaujinti savo naršyklę, kad jūsų naršymo patirtis šiame puslapyje būtų geresnė.
Kiti maršrutai

Energijos šaltinis – vanduo

Iš vandens gimsta visa gyvybė. Vandens tėkmė nuramina, vandens vėsa atgaivina. Sakoma, kad siekiant atgaivinti savo jausmus, ieškant ramybės ar įkvėpimo tereikia pasėdėti prie vandens telkinio. O tokių įkvepiančių, su vandeniu susijusių vietų Kretingos rajone – ne viena.

Vienas naujausių lankomų objektų Kretingoje – Jauryklos parkas. Jame yra įrengta per 3 kilometrų naujų sveikatingumo bei gamtinių edukacinių takų su liepteliais per energingai srovenantį Jauryklos upelį. Poilsiautojai čia atras ir 5 kraštovaizdžio apžvalgos aikšteles, iš kurių atsiveria įdomių gamtos objektų vaizdai, net kelias vaikų žaidimų aikšteles su smėlio lauku ir laipiojimo įrenginiais, sūpynėmis. Gamtos parke taip pat įrengtas muzikiniams renginiams ir bendruomenės šventėms skirtas amfiteatras, nusileidimo takeliai judėjimo negalią turintiems žmonėms, informaciniai stendai, viešieji tualetai.

Dar viena puiki vieta, kviečianti pabėgti į ramybę, – Pastauninko parkas. Parko lankytojai gali pasivaikščioti takeliais greta Kretingos vienuolyno tvenkinio, Pastauninko upelio. Parke yra įrengti poilsio suoleliai, vaikų žaidimo aikštelės, riedlenčių rampa. Tai itin žalia, gaivi, ramybe alsuojanti erdvė visai šalia šurmuliuojančio miesto centro.

Panašią ramybės oazę atrasti galite ir Darbėnuose. Čia įkurtas Vytauto Didžiojo vardo parkas. Šio parko įkūrimo jau niekas nebepamena, tačiau miestelio bendruomenė rūpinasi žalia erdve iš visos širdies. Parkas įkurtas šalia skaidraus it ašara Melnyčios tvenkinio. Jame galima drąsiai maudytis, žvejoti, pasėdėti ant išpuoselėto kranto – čia įrengtos ir poilsiavietės, ir laužavietės, ir sūpuoklės vaikams. Parko dalis – senas pušynas, kuriame oras lyg prie jūros.

Jei norisi trupučio laukinių pojūčių, sveiki atvykę į HBH pelkių taką. Čia virš pelkės galėsite pakeliauti unikaliu pažintiniu taku, kuris vinguriuoja kaip serpentinas 370 metrų. Jus sužavės miško žaluma, proskynos. Informaciniai stendai iliustruoti vietovėje augančių retų augalų, žvėrių ir paukščių nuotraukomis.

Be puikių parkų, upių, pelkių, Kretingos rajone yra vienas ežeras. Tai – ypatingasis Kašučių ežeras. Vos 9 hektarų ežere yra daug visokių žuvų ir labai daug vėžių. Netoli ežero yra didelė bala, vadinama Tyru. Į tą Tyrą negalima nei įvažiuoti, nei įjoti – tuoj įsmuktumėte. Žmonės pasakoja, kad Tyras kitados buvęs ežeras, o kur dabar yra Kašučių ežeras, buvusi lanka. Pasakojama, kad vieną gražią vasaros dieną pasikėlęs į orą tas ežeras ir iškilęs labai aukštai skrido ant Kašučių lankos. Tuo tarpu lankoje žmonės šienavo ir, išgirdę didelį ūžesį, pamatė, kad į lanką kažkas leidžiasi. Išsigandę žmonės išbėgiojo, o į lanką nukrito didelis vandens kamuolys, kuris išmušė didelę duobę. Joje ir atsirado ežeras.

Dar vienas unikalus vandens objektas yra Šilkpelkės pažintinis takas/Dauginčių atodanga ir Minijos kraštovaizdis. Jis prasideda prie Dauginčių Maro kapelių, kuriuos ženklina monumentalus kryžius ir pora koplytėlių. Mėnulio kalnu vadinamo piliakalnio papėde, palei protėvių supiltą gruntinį pylimą, takas kyla aukštumos šlaitu ir veda iki vienos didžiausių Minijos pakrančių atodangų, kurios plotis siekia 44 metrus, o aukštis – iki 22 metrų. Nuo jos atsiveria nuostabi upės vingio ir senslėnio panorama. Karteniškiai šią vietovę vadina Lietuvos Šveicarija. Šalia atodangos auga vienas šiauriausiai nutolusių Lietuvos skroblynų. Nuo atodangos atsivėrusio vaizdo niekada nepamiršite.

Maršrutas

Maršruto objektai

Jauryklos parkas
1

Jauryklos parkas

Daugiau informacijos
Pastauninko parkas
2

Pastauninko parkas

Daugiau informacijos
Vytauto Didžiojo vardo parkas
3

Vytauto Didžiojo vardo parkas

Daugiau informacijos
HBH pramogų kompleksas
4

HBH pramogų kompleksas

Daugiau informacijos
Kašučių ežeras
5

Kašučių ežeras

Daugiau informacijos
Dauginčių atodanga-Šilpelkės pažintinis takas
6

Dauginčių atodanga-Šilpelkės pažintinis takas

Daugiau informacijos