Jūs naudojate pasenusią naršyklę. Prašome atnaujinti savo naršyklę, kad jūsų naršymo patirtis šiame puslapyje būtų geresnė.
2021 05 04

Skonių kelionė po Kretingos rajoną

Skonių kelionė po Kretingos rajoną

Kelionės po pasaulį šiais metais apribotos, tačiau tai nereiškia, jog pasaulio negalima patirti čia pat! Vienas maloniausių būdų pažinti šalį, regioną, miestą yra ragauti – ir kuo daugiau! Puotą akims bei sielai siūlanti Kretinga ir jos apylinkės, siūlo ir puotą net išrankiausiam pilvui. Atvykę į Kretingos kraštą kasdien galėsite patirti vis naujus kulinarinius pojūčius. Jūsų skonio receptoriai pabuvos ne tik Žemaitijoje. Nukeliausite ir į Viduržemio jūros regioną, ir į Meksiką, ir į dvaro balių bei tikrą mamos virtuvę.

 

Vienintelė tokia – HBH karšta duona

Gruzdinta, tačiau kartu ir minkšta, gardžiu sūriu varvanti HBH karšta duona jau yra tapusi užkandžių klasika. Keptos duonos galima atrasti kone kiekvienoje kavinėje, tačiau „išrastas“ šis užkandis buvo būtent HBH virtuvėje. O dar tiksliau – HBH įkūrėjos Rados Matulevičienės namų virtuvėje. Keptos duonos su sūriu kavinėse dar nebūdavo, bet Rados vaikai jau skanaudavo gardžius duonos gabalėlius, kuriuos jų mama pamirkydavo majonezo padaže ir tada apvoliodavo sūryje. Kas galėjo pagalvoti, kad vaikystės skanėstas taps tokiu populiariu, jog visi jį pradės kopijuoti. Tad kad ir ką besiruoštumėte užsisakyti iš gausaus ir gardaus meniu, užkąsti firminės HBH karštos duonos yra užduotis numeris vienas. Tuomet tikrai galėsite sakyti, jog lankėtės Kretingos rajone.

HBH pramogų kompleksas

Adresas: Liepų g. 23, Žibininkų k., Kretingos r.

Tel. +370 655 37 777

 

Tikroji Žemaitija – „Vienkiemyje“

Žemaitijos regionas yra vertas nuodėmės – juk visi mėgsta spirgučiais pagardintus cepelinus, šaltu rūgpieniu užgeriamą kugelį, naminėje grietinėje paskendusius bulvinius blynus. Bet jei norisi egzotiškos Žemaitijos, jei norisi nepatirto Žemaitijos skonio, tiesiu taikymu reikia važiuoti į „Vienkiemį“. Kodinis žodis ten – šmakalas. Joks aukštaitis ar dzūkas šmakalo jums nesumakaluos. Tai moka tik žemaičių šeimininkės, o ypač tai gerai daro „Vienkiemio“ virėjos. Šalta kefyro sriuba su deginta silke skamba neįprastai, bet, patikėkite, suvalgysite ir dar paprašysite. Pagal „Vienkiemio“ šeimininkės Jolandos Šoblinskienės mamos seną receptą gaminamas šmakalas atgaivins karštą vasaros dieną, po smagaus draugų susitikimo iki išnaktų, ir patiks visais atvejais, kai kažko nori, bet nežinai, ko.

Kaimo turizmo sodyba „Vienkiemis“

Adresas: Vienkiemio g. 3, Padvariai

Tel. +370 445 78 425, +370 685 69 549

 

Kretingos Užupis –„ Snack bar“

Įsitikinkite, jog į Kretingą atvykstate tuščiu pilvu – teks įveikti ne vieną užkandį ir gardų patiekalą. Ypač, jei užsuksite į kavinę „Snack bar“. Įkurtas prie upės, baras, kaip ir garsusis Užupis, vilioja neįpareigojančia bei jaukia aplinka. Ir virtuve, kuriai tinka pats didžiausias komplimentas – „pavalgiau skaniai, kaip pas mamą“. Mama Daiva savo šeimos virtuvėje sukūrė plėšytos mėsos sumuštinį – tokio niekur kitur nerasite. Mėsa ruošta keletą valandų tirpsta burnoje, per lūpas bėga švelnutis naminis jogurto padažas, o gomurį glosto namie virtas barbekiu pagardas. Valgant šį sumuštinį būtina išsiterlioti – taip bus dar skaniau.

Kavinė „Snack bar“

Adresas: J.Basanavičiaus 60, Kretinga

Tel. +370 677 23 716

 

Angliškai meksikietiška „Britanijos“ dvasia

Užsukę į rock pub‘ą „Britanija“ nušausite du zuikius vienu šūviu – pabūsite Anglijoje ir paragausite Meksikos. „Britanija“ garsėja savo roko koncertais ir angliško pub‘o įvaizdžiu. O virtuvė siūlo valgant nusikelti į Meksiką – niekur kitur Kretingos apylinkėse nerasite minkštutėlių, karštutėlių burritos. Į tortiliją susukta gardi mėsa, traškios daržovės ir tįstantis sūris privers iš malonumo sušukti „aj karamba“! Užsinorėsite likti ilgiau ir ragauti daugiau.

Baras „Britanija Rock Pub“

Adresas: Vytauto g. 26A, Kretinga

Tel. +370 445 54 147, +370 650 35 503

 

Didieji „Retro“ čeburekai

Kretinga turi žavių kulinarinių paslapčių. Viena jų kukliai slepiasi daugiabučių namų kieme. Retas turistas gali atrasti šeimyninę kavinukę „Retro“. Ilgus metus šeimos valdoma kavinė labiausia žinoma vietiniams – čia ne vienas yra minėjęs sau svarbią progą ar užsukęs namais kvepiančių pietų. Tačiau pati tikriausia „Retro“ vizitinė kortelė yra garsieji kavinės čeburekai. Juos žino kiekvienas kretingiškis – bent kartą ragavęs karštų ką tik pagamintų vietoje ar atvežtų kruopščiai supakuotų į nurodytą vietą. Su mėsa arba sūriu „Retro“ čeburekai žadą atima ne tik traškumu ar skanumu, bet ir dydžiu. Tokių didelių čeburekų nei Kretingos rajone, nei pas kaimynus tikrai niekas negamina. Gardieji ir didieji „Retro“ čeburekai nesikandžioja kainomis, o štai juos pačius beregint norisi kąsti ir mėgautis gardžiu įdaru bei paskrudusia tešla.

Kavinė „Retro“

Adresas: Lazdynų g. 6-33, Kretinga

Tel. +370 445 54 820

 

Kąsnelis Italijos Kretingoje – Bella Castella

Niekas picos už italus geriau nekepa. Tai faktas, dėl kurio niekas nedrįsta ginčytis. Tačiau Kretingoje dėl geriausios picos padiskutuoti tikrai galima. Pajausti Italijos skonį tikrai galima kavinėje „Bella Castella“. Jos kepamos picos Kretingoje – labiausiai priartinančios prie Italijos. Storas, purus ir traškus picos padas primena romantiškus debesis Italijos Alpėse. Tikras mocarelos sūris kandant picą tįsta smakru – kaip ir turi būti valgant tikrą picą. O pirštai beregint išsiriebaluoja gardžiu alyvuogių aliejumi, pomidorų padažu – tikros itališkos picos ir nesuvalgysi neišsitepęs. Taip ir norisi sušukti – „mama mia, kaip skanu“. Kavinės „Bella Castella“ kepėjai tikrai žino, kaip sukurti Italiją Lietuvoje, Kretingoje.

Kavinė „Bella Castella“

Adresas: Šventosios g. 55, Kretinga

Tel. +370 638 15 555

 

Neįveikiamieji „Kryžkelės“ blynai

Kretinga – kryžkelės miestas. Pravažiuojamas visų, skubančių pajūrio link. Tačiau tokioje žavioje vietoje būtina sustoti – ir ne tik dėl įdomių turistinių vietų. Svarbiausioje Kretingos miesto sankryžoje, vedančioje į Klaipėdą, Palangą, Darbėnus, yra įsikūrusi kavinė „Kryžkelė“. Jos neįmanoma nepastebėti, nes čia nuolat gausu lankytojų. Visi kretingiškiai žino, jog čia pietūs – kaip namie, o jei pilvas itin gurgia, yra patiekalas, pasotinantis net ir alkaniausią žmogų. Tai – garsieji „Kryžkelės“ bulviniai blynai su mėsa. Jei Lietuvoje yra miestas, turintis didžiausius cepelinus, tai Kretingos „Kryžkelė“ drąsiai gali skelbtis kaip kavinė, kepanti didžiausius ir gardžiausius bulvinius blynus su mėsa. Pilną porciją įveikia tik geriausią apetitą turintys valgytojai, o net ir vieną blyną galima pasidalinti pusiau. Tik kad blynai tokie skanūs, jog ir sotumo jausmą pajautus sustoti valgyti sunku – norisi dar vieno kąsnelio gomurį maloniai nuteikiančio bulvės, mėsos ir grietinės derinio.

Kavinė „Kryžkelė“

Adresas: Šventosios g. 56D, Kretinga

Tel. +370 606 56 669

Skaniausi koldūnai – tik „Smagratyje“

Pasaulyje daug gardžių patiekalų. Vieni tiesiog yra, o kiti, žiūrėk, valgytojus vilioja dar ir legendomis. Kretingoje būtų sunku rasti labiau legendų apipintą patiekalą už kavinės „Smagratis“ koldūnus. Plaukiantys švelniame grietinėlės ir spirgučių padaže, pabarstyti namie augintais krapais, gražūs ir minkšti kaip debesys – taip, tai kretingiškių ir miesto svečių mėgstamiausi „Smagračio“ koldūnai. Šių koldūnų receptas buvo žinomas dar XIX amžiuje, juos išpopuliarino grafai Tiškevičiai. O „Smagračio“ virtuvės šefai šiuos koldūnus gamina jau daugiau negu 20 metų. Tad visiems, norintiems paragauti legendos ir sužinoti, kaip valgė grafai – „Smagratis“ labai pakeliui.

Restobaras „Smagratis“

Adresas: Žemaitės al. 31A, Kretinga

Tel. +370 445 76 257, +370 657 99 157

 

Aristokratiškų skonių jūra

Liūdintiems, kad negali aplankyti Versalio, Ermitažo ar kitų garsių rūmų, yra gera žinia. Išgyventi dvarų kultūrą, įsijausti į aristokratišką gyvenimą ir paragauti kainomis nesikandžiojančios tikros prabangos kviečia Tiškevičių rūmuose įsikūrusi kavinė „Pas grafą“. Be kitų populiariosios ar dvariškos virtuvės patiekalų čia galima rasti ypatingą keptą antienos krūtinėlę su karamelizuotais burokėliais ir kriaušėmis bei bruknių-raudonojo vyno padažu. Šis patiekalas nukels į pasaką – lyg būtume ne egzotiškame Žiemos sode, net ne rūmuose, o visoje pilyje. Karališkas skonis karališkame dvare, tiesiai iš grafų kulinarijos knygų.

Kavinė „Pas grafą“

Adresas: Vilniaus g. 20, Kretinga

Tel. +370 445 51 366

 

Jums mažą ar didelę kaulų porciją?

Tai išgirsite tik Salantų „Pakalnutėje“. Jeigu apie „Pakalnutę“ dar nesate girdėję, tuoj išgirsite. Tokios kavinės niekur kitur Lietuvoje nerasite. Pasitiks šeimininkė. Gėrimo įpils šeimininkės sūnus. Maistą išsirinksite iš ranka rašyto meniu. Papietausite kartu su kitais valgančiais ir pipirais bei druska pasidalinsite. Ši kavinė yra viena iš populiariausių Žemaitijoje, o joje labiausiai trokštamas patiekalais – kaulai. Taip šeimininkė vadina parūkytus mėsingus šonkaulius. Sako, pilną porciją įveikia tik milžinai. Skoniu nenusivilia net išrankiausi maisto specialistai. Ir kiekvienas keliautojas, ne vietinis, čia užsukęs patiria nuotykį. „Pakalnutės“ ir jos garsiųjų šonkaulių aprašyti tinkamai neįmanoma. Ten reikia pabūti ir gerai pavalgyti.

Kavinė „Pakalnutė“

Adresas: M. Valančiaus g. 3, Salantai

Tel. +370 445 58 703

 

Šokoladas, subalansuotas ieškantiems egzotikos

Kretingos krašte neįmanoma likti nevalgius. Ir negalima išvykti neparagavus garsiojo „Dvaro saldaininės“ šokolado. Tiksliau, dviejų – „Grafienės“ ir „Grafo“. Moteriška šokolado versija pagaminta su cikorijomis. Šio šokolado receptas buvo atrastas grafienės Sofijos Tiškevičienės dienoraštyje, rašytame XIX amžiuje. Jos vyras Juozapas apie kulinariją gal ir nerašė, bet jo garbei gaminamas šokoladas su spirgais. Taip. Su spirgais. Nepatikėsite, kaip skanu, neįprasta, unikalu, trašku. Abiejų rūšių šokoladai gaminami rankomis, tad juose gausu ne tik tikros kakavos, puikių ingredientų, bet ir meilės. O kai šokolado gabalėlis jau tirps burnoje, pajausite ir tikrą aristokratišką poskonį.

Kretingos dvaro saldaininė

Adresas: Vilniaus g. 41, Kretinga

Tel. +370 641 66015

 

Žvejų tradicijų įkvėpta „Parko virtuvėlės“ žuvienė

Atostogaujant Lietuvos pajūryje nuodėmė neparagauti senųjų žvejų tradicijų įkvėptos žuvienės. „Atostogų parko“ komplekse įsikūrusi stilingoji „Parko virtuvėlė“ kviečia smaguriauti iš trijų skirtingų žuvies rūšių
pagamintos ir midijomis bei krevetėmis pagardintos žuvienės. Šis patiekalas, kaip ir puikios atostogų prie jūros akimirkos, yra skirtas dalintis, tad jo užteks dviem. Autentika ir fantastiškas skonis – garantuoti.

Restoranas „Parko virtuvėlė“

Venecijos aklg. 2, Žibininkai

Tel. +370 611 56 510