Jūs naudojate pasenusią naršyklę. Prašome atnaujinti savo naršyklę, kad jūsų naršymo patirtis šiame puslapyje būtų geresnė.
2024 05 03

Kretingos ir Skuodo rajonai jungiasi Žemaitijos krašto pažinimo labui!

Kretingos ir Skuodo rajonai jungiasi Žemaitijos krašto pažinimo labui!

Kelionėms po Lietuvą rinkitės neatrastus Žemaitijos kampelius — Kretingos ir Skuodo rajonus. Niekur kitur nerasite tiek daug unikalių gamtos ir žmogaus sukurtų muziejų bei sodų po atviru dangumi. Su vienu bilietu aplankysite keturis muziejus-parkus, kurie paliks neišdildomus įspūdžius bei sužadins norą pamatyti dar daugiau. 

Skuodo rajono akmenų karalystė

Mosėdžio miestelyje, abipus Bartuvos upės krantų, įsikūrė unikalus Respublikinis Vaclovo Into akmenų muziejus ir parkas. Čia išvysite įspūdingą akmenų ir mineralų kolekciją: nuo 50 tonų sveriančio akmens iki kelių gramų brangakmenio. Iš viso muziejuje yra daugiau nei 150 tūkstančių  akmenų ir akmenėlių, kuriuos tikrai norėsis įamžinti.

Šis muziejus galėjo ir neatsirasti, jei 1957 metais Mosėdžio ligoninei nebūtų pradėjęs vadovauti gydytojas Vaclovas Intas. Jo sodybą taip pat galėsite aplankyti įsigiję bendrą bilietą. Eidami nuo Mosėdžio bažnyčios besitęsiančia akmenuota alėja pasieksite gydytojo sodybą – paslaptingą ir panirusią į džiungles primenančią žalumą. Gyvendamas Mosėdyje, Vaclovas Intas lankydavo ligonius. Kartą tokio vizito metu jis pamatė pakelėje gulintį apie 50-ies kilogramų riedulį. Užritinęs ant dviračio, gydytojas pargabeno jį  į ligoninės kiemą. Ilgainiui riedulių rinkimas tapo Vaclovo Into pomėgiu ir taip į Mosėdį atkeliavo galybė akmenų. Dalis jų papuošė paties Vaclovo Into sodybą – ji yra tarsi atskiras pasaulis, kuris įtraukia ir kvieste kviečia tyrinėti. Pamilęs akmenis, gydytojas liko amžiams jiems ištikimas – jis ir palaidotas savo sodyboje, šalia neįtikėtinų formų, dydžių bei spalvų akmenų.

Išskirtiniai Kretingos rajono muziejai – parkai

Žemaitijos parkai susiję su kūrybingomis asmenybėmis. Jeigu akmenų sostinėje Mosėdyje muziejų įsteigė gydytojas Vaclovas Intas, tai Kretingos rajono Orvidų sodybą-muziejų sukūrė vienuolis pranciškonas Vilius Orvidas. Nedideliame  Gargždelės kaime esanti sodyba primena trikampį su Dievo akimi. Toks ir buvo jos kūrėjo sumanymas, kuomet sovietmečiu jis į tėvų namus pradėjo vežti akmenis, milžiniškus kelmus ir keistus gamtos kūrinius ar technikos padargus. Čia meniškos sielos Vilius Orvidas kūrė ir ieškojo savęs.

O jei įspūdžių vis dar maža – tiesiog privalu nuvykti į Japonišką sodą, įsikūrusį Mažučių kaime, Kretingos rajone.  Būdami Lietuvoje pasijusite it Tekančios Saulės šalyje – gydytojo Šarūno Kasmausko sukurtoje grožio, harmonijos ir tylos oazėje. Lietuviškuose laukuose prieš keliolika metų Š. Kasmausko pakviesti  japonai pradėjo pildyti, atrodytų, sunkiai įgyvendinamą  gydytojo svajonę. Ekskavatoriais landšafto specialistai „piešė“ kalveles ir nuokalnes, bonsai meistrai kūrė miniatiūrinį mišką, o metai iš metų daugybė žmonių sodino sakurų sodą, kuris kiekvieną pavasarį džiugina nuostabiais žiedais.

Bendro bilieto kaina suaugusiesiems – 20,00 Eur

Bendro bilieto kaina vaikams, moksleiviams, neįgaliesiems, pensininkams – 10,00 Eur

Bilietus galite įsigyti ČIA

 

Muziejus rasite:

Orvidų sodyba-muziejus                  

Orvidų sodyba-muziejus

Plungės g. 18, Gargždelės k., Kretingos r.

+37061328624, +37068816207

www.orvidusodyba.lt

Japoniškas sodas 

Sodų g., Mažučių k., Kretingos r.

+37061618530, +37060605756

www.japangarden.lt

Respublikinis Vaclovo Into akmenų muziejus

Salantų g. 2, Mosėdis, Skuodo r.

+37044051124,+37066951667

www.akmenumuziejus.lt

Gydytojo Vaclovo Intos sodyba

Akmenų g. 28, Mosėdis, Skuodo r.

+37064618406

www.facebook.com/akmenusodyba