Jūs naudojate pasenusią naršyklę. Prašome atnaujinti savo naršyklę, kad jūsų naršymo patirtis šiame puslapyje būtų geresnė.
2023 05 12

Pirmą kartą Kretingoje – tradicijas puoselėjančių žemaičių sueiga

Pirmą kartą Kretingoje – tradicijas puoselėjančių žemaičių sueiga

Gegužės 20-ąją (šeštadienį) visų, besidominčių tradiciniais amatais ir norinčių puoselėti kultūrinį paveldą, keliai veda į Kretingą. Čia pirmą kartą miesto istorijoje vyks Žemaitijos etnografinio regiono tradicinių amatų centrų sueiga „Darbs meistra kuolėj“. Sueigoje laukia ne tik galimybė pasiklausyti aktualių mokslinių pranešimų, bet ir graži bendrystės šventė – visi sueigos dalyviai galės stebėti tradicinių amatų demonstracijas, ragauti, žaisti, dainuoti ir palepinti save išskirtiniais, tradiciniais pirkiniais.

Visas reginys vyks Kretingos muziejaus (Vilniaus g. 41, Kretinga) erdvėse. Nuo 11.00 val. visi smalsuoliai laukiami buvusiame dvaro malūne. Čia vyks konferencija, kurią moderuos TV laidų vedėja, etnokultūros specialistė Loreta Sungailienė. Klausytojų laukia 4 pranešimai – apie tautinio paveldo situaciją bei iššūkius, Žemaitijos tautinį kostiumą, Žemaitijos kulinarinį paveldą ir nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvado svarbą.

Nuo 14.00 val. visas Akmenos upės slėnis prie Kretingos muziejaus pavirs tradicijų sala – savo veiklas ir amatus pristatys Klaipėdos, Šiaulių rajonų, Platelių dvaro sodybos, Švėkšnos ir Kretingos muziejaus tradicinių amatų centrai, taip pat dalyvaus Kretingos rajono tautodailininkų klubas „Verpstė“, Kretingos rajono kultūros centro liaudies muzikos kapelos. Bus galima ne tik stebėti tradicinių amatų centrų veiklas, bet ir įsigyti tradicinių dirbinių ir produktų.

Ši sueiga patiks ne tik besidomintiems tradicijomis, bet ir norintiems tiesiog gerai ir kokybiškai praleisti laiką. Į kūrybiškas veiklas šeimoms kvies Kretingos Simono Daukanto progimnazijos ir Kretingos meno mokyklos, Vyskupo Motiejaus Valančiaus gimtinės muziejaus bendruomenės. Mažiesiems sueigos dalyviams tikrai patiks „Gyvūnėlių pievelė“ – savo žvėrinčių į šventę atveš pramogų kompleksas HBH. Sueigą vainikuos lietuvių folkloro grupės „Atalyja“ koncertas.