Jūs naudojate pasenusią naršyklę. Prašome atnaujinti savo naršyklę, kad jūsų naršymo patirtis šiame puslapyje būtų geresnė.
2024 02 27

Kviečiame pasinaudoti kultūros paso paslauga

Kviečiame pasinaudoti kultūros paso paslauga

Maloniai kviečiame pasinaudoti Kultūros paso paslauga ir Kretingos rajono turizmo informacijos centre užsisakyti edukacinę ekskursiją 5-9 klasių moksleiviams „Vienuolių takais“ .

Kretingos pranciškonų vienuolyną ir šalia jo esančią Mergelei Marijai dedikuotą bažnyčią XVII amžiaus pradžioje įsakė pastatyti LDK karvedys Jonas Karolis Chodkevičius. Tai – jo pergalės Salaspilio mūšyje paminklas. Paminklas, kuris pakeitė visos Kretingos gyvenimą. Vienuolyne ir bažnyčioje saugomi neįkainojami istoriniai lobiai – knygos, paveikslai, religiniai objektai. Edukacinės ekskursijos metu moksleiviai išvys istoriją vizualiai – 400 metų senumo bažnyčios duris, kurios pasakoja visą Kretingos miesto ir pačios bažnyčios istoriją; senuosius Chodkevičių giminės sarkofagus, kriptą, kuri susijusi su Šiaurės karo epizodais. Tai leis vizualiai susipažinti su bažnyčios ir vienuolyno istorija. Vienuolyno ir bažnyčios vizualinis vaizdas, galimybė liesti ir klausytis istorijos, leis dalyviams istorijos pamoką patirti kitaip, skatins diskutuoti apie pokyčius tarp praeities ir dabarties, skatins smalsumą ir pilietiškumą, padės suvokti, kaip buvo kuriami miestai, vienuolynai, bažnyčios.

Daugiau informacijos čia