Jūs naudojate pasenusią naršyklę. Prašome atnaujinti savo naršyklę, kad jūsų naršymo patirtis šiame puslapyje būtų geresnė.
2023 12 04

Įžiebta Kretingos kalėdinė eglė

Įžiebta Kretingos kalėdinė eglė

Antrus metus iš eilės Kretingos Rotušės aikštėje sutvisko tikra, natūrali žaliaskarė, papuošta iš 15 tūkst. lempučių sudaryta girlianda, LED blykstėmis bei 200 auksinės ir sidabrinės spalvų ritulio formos žaislų.

Dovanoti Kretingai pagrindinę miesto eglę buvo pakviesti visi rajono gyventojai. Iš viso miestui buvo pasiūlytos 7 žaliaskarės, iš kurių atrinkta kretingiškės Irenos Bričkienės kieme auganti apie 11-12 metrų aukščio sidabrinė eglė. Rotušės aikštėje ji iškilmingai įžiebta kartu su Kalėdų Seneliu, atlikėja Liepa Mondeikaite ir Kretingos rajono kultūros centro kolektyvais. Kartu sužibo ir greta Rotušės aikštės esančiame skvere įrengtas unikalus Žėrinčių eglučių skveras, veiksiantis visą šventinį laikotarpį. Dėl miesto viešosiose erdvėse iš viso sužibusių dešimčių įvairiausių eglių Kretinga pretenduoja tapti tikra Kalėdų eglučių sostine. Šventinį savaitgalį tradiciškai šurmuliavo dvi kalėdinės mugės: penktadienį ir šeštadienį M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje  – „Įkvėpk! Kalėdos!“, o Rotušės aikštėje – „Šiltos dovanos“.

Sekmadienį kretingiškiai ir miesto svečiai buvo pakviesti patirti Kretingos kalėdinę pasaką ekskursijoje „Kalėdų burtai Kretingoje“. Gausybė spindinčių švieselių, puošiančių miesto gatves, nuostabaus grožio miesto Kalėdų eglė ir įtraukiantys gido pasakojimai sukūrė jaukią atmosferą bei praskaidrino nuotaiką. Ekskursijos dalyviai susipažino su žymiausiais miesto objektais, sužinojo kalėdines tradicijas, vaišinosi kakava ir šventiniais karameliniais saldainiais „Dvaro saldaininėje“, kurie, neabejotinai, priminė tikrą vaikystės pasaką.