Jūs naudojate pasenusią naršyklę. Prašome atnaujinti savo naršyklę, kad jūsų naršymo patirtis šiame puslapyje būtų geresnė.

„Žemaitijos istorinio – religinio kelio sklaida e. rinkodaros priemonėmis“

Pagal pasirašytą iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamą sutartį, Telšių rajono savivaldybės administracija kartu su partneriais – Plungės ir Kretingos rajonų savivaldybių administracijomis įgyvendino projektą Nr. 05.4.1-LVPA-K-808-01-0022 „Žemaitijos istorinio – religinio kelio sklaida e. rinkodaros priemonėmis“. Bendra projekto vertė sudarė – 149,5 tūkst. eurų, iš kurių ES – 127,3 tūkst. eurų, savivaldybės biudžeto lėšos – 22,2 tūkst. eurų. Projektas buvo įgyvendinamas pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 5 prioriteto „Aplinkosauga, gamtos išteklių darnus naudojimas ir prisitaikymas prie klimato kaitos“ priemonę Nr. 05.4.1-LVPA-K-808 „Prioritetinių turizmo plėtros regionų e-rinkodara“.

Projekto tikslas – didinti sakralinių kultūros ir gamtos paveldo objektų, esančių Telšių, Plungės ir Kretingos rajonuose, lankomumą ir žinomumą e. rinkodaros priemonėmis.

Projekto įgyvendinimo metu įdiegtos e. rinkodaros priemonės, skirtos prioritetinių turizmo plėtros regionų, sakralinių gamtos ir kultūros paveldo objektų lankomumui ir žinomumui didinti: sukurta internetinė svetainė www.zematijoskelias.lt, mobilioji aplikacija su išplėstąja realybe bei integracija vietoje, rinkodara socialiniuose tinkluose, turinio rinkodara, el. laiškai, reklama paieškos sistemose, reklama internetiniuose portaluose.

Žemaitijos istorinis – religinis kelias nusidriekęs per Telšių, Plungės ir Kretingos rajonus, jį sudaro 34 kultūros ir gamtos objektai, dar vadinami šventomis Žemaitijos paslaptimis: bažnyčios, koplyčios, šaltiniai, piliakalniai, medžiai, skaudžius istorinius įvykius menančios vietos.

Su visais projekto objektais ir sudarytais maršrutais lankytojai gali susipažinti internetinėje svetainėje http://zemaitijoskelias.lt arba į išmanųjį telefoną atsisiuntę nemokamą mobiliąją aplikaciją „Žemaitijos kelias“. Čia rasite ne tik visą lankytinų vietų sąrašą, bet ir kiekvienos jų aprašymus, įdomias susijusias istorijas ir nuotraukas, bet ir iš anksto paruoštus 6 teminius skirtingo ilgio maršrutus, papildytus audiogidais.

Besidomintys istoriniais statiniais ir sakralinę reikšmę turinčiomis vietovėmis turėtų pamatyti Telšių šv. Antano Paduviečio katedrą – vėlyvojo baroko ir klasicizmo kūrinį, pastatytą dar XVIII a. kaip bažnyčia, bernardinų vienuolyno dalis, taip pat užsukti į Luokės bažnyčią, esančią Telšių rajone, kuri nešioja seniausią bažnyčios titulą Žemaitijoje, taip pat galėtų praeiti per Žemaičių Kalvariją Plungės rajone, vedančiu 7 km ilgio Kryžiaus keliu ir apžiūrėti 19 šio kelio koplyčių, arba užsukti į Tarvydų kaime, Kretingos rajone, stovėjusio dvaro vietoje XX a. pirmoje pusėje veikusios priverstinių darbų ir koncentracijos stovyklos vietą. Beje, Žemaitijoje stovi ir vienintelis Lietuvoje kubizmo stiliaus ir kubo formos sakralinis pastatas – Telšių šv. Mikalojaus cerkvė.

Gamtos mėgėjų šiame kelyje laukia didingi ir daug matę medžiai – Perkūno ąžuolas Plungės dvaro parke ir Raganos uosis Platelių dvaro parke. Užkopę ant Kartenos piliakalnio keliautojai galės grožėtis nuo čia atsiveriančiais įspūdingais Minijos slėnio ir Kartenos miestelio vaizdais.

Žemaitijos istoriniame – sakraliniame kelyje keliautojų laukia ir paslaptimi bei mistika alsuojantys objektai. Tai Mikytų alkakalnio šlaite stūksantis milžiniškas, daugiau kaip 1,5 milijardo metų senumo akmuo su jame įspausta paties velnio pėda Plungės rajone, arba Kretingos rajone trykštantis Erškėtyno šaltinis, garsėjantis gydomosiomis ir regėjimą stiprinančiomis galiomis.

Projektas buvo finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo lėšų.