Jūs naudojate pasenusią naršyklę. Prašome atnaujinti savo naršyklę, kad jūsų naršymo patirtis šiame puslapyje būtų geresnė.
Lankytinos vietos

Kretingos dvaro vandens malūnas

Kretingos dvaro istorijoje užfiksuotas ne vienas „pirmas kartas“. Vienas jų – pirmoji Lietuvoje hidroelektrinė. Ją 1878 metais dvaro vandens malūne įrengė grafas Juozapas Tiškevičius. Naujoves mėgęs grafas norėjo, kad elektros lemputės apšviestų Žiemos sodą, dvarą. Tiesa, vandens malūnas istoriškai daug senesnis už technikos išradimus jame. Malūnas minimas dar XVII amžiaus dokumentuose. Pagal amžių ir pastato veidas iškalbingas – yra ir akmens, ir plytų mūro, Tiškevičių laikais pastatyta fachverkinė dalis. Grafai Tiškevičiai malūno patalpas tarpukariu išnaudojo dar plačiau – įkūrė aliejais perpilstymo įmonę, saldainių dirbtuves. Senoviškai pagamintų saldainių malūne galima paragauti ir dabar. O viršutiniame pastato aukšte veikia etnografinė ekspozicija „Saulės ratu“, nukelianti lankytojus į senovės valstiečio gyvenimą.
Papildoma informacija

Adresas:

Vilniaus g. 33, Kretinga

Telefonas:

+37068206702

Darbo laikas:

III-VII 10.00 – 18.00

Kaina (lankoma kartu su centriniais rūmais ir ūkvedžio namu):

* suaugusiesiems nuo spalio 1 d. iki balandžio 30 d. – 4,00 Eur;
* suaugusiesiems nuo gegužės 1 d. iki rugsėjo 30 d. – 5 Eur;
* moksleiviams, studentams – 1,20 Eur;
* pensininkams – 2 Eur.

Norėdami naudoti žemėlapius, įjunkite visus slapukus. Slapukų valdiklius galite rasti apatiniame dešiniajame ekrano kampe