Jūs naudojate pasenusią naršyklę. Prašome atnaujinti savo naršyklę, kad jūsų naršymo patirtis šiame puslapyje būtų geresnė.
Edukacijos

Edukacijos su bitininku (vaikams ir suaugusiems)

EDUKACIJOS APIE BITES IR JŲ PRODUKTUS Senosios mįslės: Stovi rutulys patvory, turi širdį vidury. Mįslė dvigyslė – pilvo gale jomarkas. Gražus jautukas, medinės kojos, vabalai pilvą ėda. ________________________________________ Edukacijos skirtos tiek suaugusiems, tiek vaikams. Edukaorius: Dr. Jonas Abromas 861181916 j.abromas@gmail.com. Edukatorius gali atvykti į Jūsų vietą, atsiveža visą įrangą ir video medžiagą TRUKMĖ: 1,5-2 val. DALYVIŲ SKAIČIUS: 7-20 asmenų. KAINA ASMENIUI: 6 eurai. TEMOS: Bitininkystės raida ir svarba, bičių produktai, jų degustacija Bitininkystės pradžia pasaulyje ir Lietuvoje. Senieji avilių tipai Lietuvoje: dreviniai, statiniai, kelminiai. Senieji medaus išgavimo (sukimo) būdai. Rėminė bitininkystė. Tarpukario Lietuvos bičių ūkis. Bitininkystė sovietmečiu. Bitininkystė šiandien, įdomūs pokyčiai, įvairenybės. Bičių reikšmė liaudies papročiuose. Bičių vaškas, pikis, duona, pienelis ir kiti produktai. Jų nauda žmogaus organizmui. Medus, jo rūšys, nauda, korio medus. Rūšių atskirimas ragaujant. Degustacija skirtingų bičių produktų. Žolelių arbata. Žvakių liejimas, bičių produktai, jų degustacijos. Vaško svarba senovėje ir dabar. Aptariama iš kur gaunamas vaškas. Demonstruojama žvakių gamyba vaško plokštelės sukimo, liejimo, merkimo būdais. Liejimas pagal turimas formas. Dalyviai galės patys pasigaminti norimos formos žvakes. Papildomai mokama tik už vašką. Medus ir kiti bičių produktai, jų degustacija. Medaus sukimas ir bičių produktų degustacija (vasaros ir rudens metu) Demontuojama kaip atakuojamas medus, dirbama kartu. Atakiuoti koriai su medumi išsukami medsukiu. Dalyviai viską stebi ir kartu dirba. Kramtomi atakiavimo dangteliai su medumi. Pristatomi, parodomi ir anksčiau (senovėje) medaus sukimui naudoti būdai. Ragaujamas šviežias medus, medus su siūriu, agurkais. Susipažįstama su kitais bičių produktais, jie degustuojami. Bitininkystės pristatymas (vaikams) Bitės svarba pasauliui ir mums. Bitininko apranga ir įrankiai. Medaus kopinėjimas senovėje ir dabar. Įvairių bičių produktų ragavimas, pažinimo žaidimai. ________________________________________________________________________________________________________ Medaus alergizavimas. Prof. Benjaminas Vasiliauskas nurodo, kad visi maisto produktai, galintys įjautrinti organizmą, sąlygiškai skirstomi į 11 grupių. Daugiausia jautrių žmonių yra karvės pienui ir jo produktams, mažiausia – svogūnams, įvairiems prieskoniams, grybams, kavai, kakavai, arbatai. Pagal minėtą maisto produktų klasifikaciją medui tenka aštuntoji vieta. Taigi medus alergizuoja mažai. Pagal alergiškų žmonių stebėjimo duomenis, paprastai alergija medui atsiranda jau esant kitų priežasčių sukeltai alergijai. Dažniau alergizuoja viržių medus, o liepų medui alergijos nepasitaikė.
Papildoma informacija

Adresas:

Edukatorius gali atvykti į Jūsų vietą, atsiveža visą įrangą ir video medžiagą

 

Telefonas:

861181916

 

El. Paštas:

j.abromas@gmail.com.

 

Trukmė:

1,5-2 val.

 

Kaina:

6 eurai/asm.

Norėdami naudoti žemėlapius, įjunkite visus slapukus. Slapukų valdiklius galite rasti apatiniame dešiniajame ekrano kampe