Jūs naudojate pasenusią naršyklę. Prašome atnaujinti savo naršyklę, kad jūsų naršymo patirtis šiame puslapyje būtų geresnė.
2021 09 10

Šv. Kristoforo kamerinio orkestro ir solistės Viktorijos Miškūnaitės koncertas iš ciklo „Susitikimai su klasika…“, skirtas Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos metams, Pasaulinei muzikos ir Tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai

Šv. Kristoforo kamerinio orkestro ir solistės Viktorijos Miškūnaitės koncertas iš ciklo „Susitikimai su klasika…“, skirtas Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos metams, Pasaulinei muzikos ir Tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai
 • Šv. Kristoforo kamerinio orkestro ir solistės Viktorijos Miškūnaitės koncertas iš ciklo „Susitikimai su klasika…“, skirtas Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos metams, Pasaulinei muzikos ir Tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai

 

 • Renginio laikas: 2021 m. spalio 1 d., 19.00 val.

 

 • Renginys nemokamas. Trukmė iki 1 val.

 

 • Renginio vieta: Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčia (Vilniaus g. 2)

 

 • Renginio organizatorius: Kretingos rajono kultūros centras

 

 • Renginio partneriai: Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai parapija, Kretingos J. Pabrėžos universitetinė gimnazija, Šv. Kristoforo kamerinis orkestras.

 

 • 2021 m. profesionaliosios muzikos sklaidos projektas „Susitikimai su klasika…“ Kretingoje įvyks jau 8-ąjį kartą. Per šį laikotarpį kretingiškiai ir miesto svečiai ne kartą buvo pakviesti į muzikinius susitikimus su geriausiais šalies profesionaliojo meno kolektyvais, solistais. Menines programas mūsų mieste yra atlikę: Vilniaus vokalinis ansamblis „Quorum“, Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, Klaipėdos kamerinis orkestras, Lietuvos nacionalinės filharmonijos kamerinės muzikos ansamblis „Musica humana“, Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinis ansamblis ,,Jazz Island“, M. K. Čiurlionio kvartetas, Kauno valstybinio muzikinio teatro kolektyvai, Klaipėdos Brass kvintetas, orkestras „Vilnius sinfonietta“, solistai: Ona Kolobovaitė, Liudas Mikalauskas, Egidijus Bavikinas, Joana Gedmintaitė, Evelina Sašenko, Dovilė Kazonaitė, Vera Talerko, Edgaras Davidovičius ir kt.

 

 • Lietuvos Respublikos Seimas 2021-uosius paskelbė J. Ambraziejaus Pabrėžos metais, todėl vienas iš projekto „Susitikimai su klasika…“ koncertų dedikuojamas Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos 250-osioms gimimo metinėms. Tai asmenybė, kurio darbai lietuvių-žemaičių kalba turi didžiausią išliekamąją vertę, yra neįkainuojamas mokslininko palikimas.

Ir šiandien daugelis kretingiškių bei miestą lankančių turistų užsuka į Kretingos miesto senąsias kapines, prie Kretingos Šv. Jurgio koplyčios, kur ilsisi Žemaičių Žemaitis, prašyti sveikatos ir sielos ramybės.

 

 • Ambraziejaus Pabrėžos 250-ojo gimtadienio proga spalio 1 d. gyvai meninę programą mums pristatys novatoriškas, drąsaus ir šiuolaikiškas, tarptautinių muzikos projektų, konkursų laureatas – Šv. Kristoforo kamerinio orkestras (meno vadovas ir vyr. dirigentas – Modestas Barkauskas) bei solistė – tarptautinių, respublikinių konkursų laimėtoja, „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatė – Viktorija Miškūnaitė. Renginys įvyks artimiausioje J. Ambraziejaus Pabrėžos aplinkoje – Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčioje.

 

 • Renginio metu Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčioje bus eksponuojami Kretingos J. Pabrėžos universitetinės gimnazijos ir Lituanistikos centro 2021 m. vykdyto respublikinio dailės plenero „J. K. Chodkevičiaus ir J. A. Pabrėžos atmintys Kretingoje“ mokinių piešiniai. Plenere dalyvavo Šilutės meno, Klaipėdos A. Brako dailės, Kretingos meno mokyklų, VšĮ Pranciškonų gimnazijos, Jokūbavo A. Stulginskio mokyklos-daugiafunkcio centro, S. Daukanto progimnazijos ir Kretingos J. Pabrėžos universitetinės gimnazijos dailės mokytojai ir mokiniai. Plenero metu dalyviai pasirinktomis technikomis kūrybiškai įprasmino žymių asmenybių: J. A. Pabrėžos ir J. K. Chodkevičiaus istorinę kultūrinę atmintį. Vėliau plenero darbus žiūrovai galės pamatyti Kretingos rajono kultūros centre.

 

 • Koncertą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kretingos rajono savivaldybė.

 

 • Koncerto metu bus filmuojama, fotografuojama, vaizdo medžiaga viešinama.

 

 • Renginio metu privaloma laikytis visų COVID-19 saugumo reikalavimų ir rekomendacijų.

 

 • Maloniai laukiame koncerte.