Jūs naudojate pasenusią naršyklę. Prašome atnaujinti savo naršyklę, kad jūsų naršymo patirtis šiame puslapyje būtų geresnė.
2022 11 07

Moliūgų žibintais apšviestas dviračių žygis

Moliūgų žibintais apšviestas dviračių žygis

Kretingos rajono turizmo informacijos centras (TIC) dviračių žygių entuziastus pakvietė į apie 35 km Kretingos rajono keliais, takais bei miško keliukais nusidriekusį žygį „Ratuota Helovyno naktis“.

Nors spalio 28-ąją nuo ryto merkė lietus, entuziastų jis neišbaidė ir jau prieš šeštą valandą vakaro prie Kretingos rajono TIC susirinko apie 30 paties įvairiausio amžiaus dviratininkų, suvažiavusių ne tik iš Kretingos miesto bei rajono, bet ir iš Klaipėdos, Gargždų, Priekulės, Telšių. Ne pirmą kartą dviračių žygiams vadovaujančios Ginatrės Varaniūtės vedama kaukėmis pasidabinusių įvairiaspalvėmis lemputėmis blyksinčių dviratininkų kolona pajudėjo Voveraičių miške esančios stovyklavietės link. Dviračių žygio maršrutas vedė pro kaimo turizmo sodybą „Vienkiemis“, kur mažieji dviratininkai pasidžiaugė nykštukų nameliais. Žygeiviams įspūdį padarė netoli „Vienkiemio“ stūksantis karo laikus menantis bunkeris.

Pravažiavus Kurmaičius ir Tūbausius, sutemose dviratininkams posūkius į miško kelią ženklino iš moliūgų išskaptuoti žibintai, nušvietę kryptį nurodančias rodykles. Tokie pat įspūdingi žibintai, kuriuos, negailėdami meninės išmonės, iš 10 įvairiausių dydžių moliūgų išskaptavo Kretingos rajono švietimo centro darbuotojai, nušvietė ir Voveraičių miško laukymėje įkurtą poilsiavietę. Čia žygeivių laukė vaišės: ant žvakėmis apšviestų stalų garavo kava ir arbata, taip pat buvo įvairių užkandžių bei saldumynų. O didžiausią įspūdį dalyviams padarė liepsnojantis laužas, ant kurio taip smagu buvo išsikepti dešrelių.

Numalšinę alkį ir troškulį, pabendravę prie kaitraus laužo dviratininkai per Padvarius pasuko Kretingos link ir TIC pasiekė apie dešimtą valandą vakaro. Nors ir pavargę žygeiviai skirstytis dar neskubėjo – jie ne tik dalijosi įspūdžiais, bet ir tarėsi burtis į žygeivių bendruomenę. Beje, vienas bendruomenės kūrėjų entuziastų Viktoras Bložė Kretingos rajono TIC paskyroje Aplankykkretinga pasidalino filmuota medžiaga, puikiai perteikiančia žygio nuotaiką.

Pirmą kartą Kretingos rajono TIC rengiamame dviračių žygyje dalyvavęs Gediminas Jurgaitis sakė tikrai nesigailintis, kad prisijungė prie žygeivių.

„Įspūdžiai geri, šaunu buvo pabūti tarp būrio smagiai nusiteikusių didelių ir mažų dviračius minančių bendraminčių. Žinoma, didžiausią įspūdį paliko moliūgai-žibintai: ir tie, kurie švietė nurodydami posūkius, ir tie, kurie mūsų laukė poilsiavietėje. Vaišės taip pat buvo puikios. Neapsiėjome ir be nuotykių: grįždami kiek nuklydome nuo kelio ir išsipurvinome kaip tikri Helovyno vaiduokliai“, – gera nuotaika spinduliavo pašnekovas, pridūręs, kad ne tik pats dalyvaus kituose dviračių žygiuose, bet pasikvies ir bičiulių.

Kad žygių tikrai bus daugiau, patvirtino ir Kretingos rajono švietimo centro direktoriaus pavaduotoja turizmui Rita Beržanskienė: „Šis žygis – jau ketvirtas, kurį šiemet organizavo mūsų TIC. Nuo pat pirmo žygio „Vieningai – dviračiais per vasarą“, surengto liepos mėnesį kartu su Klaipėdos rajono TIC, atsirado entuziastų, kurie ragino mus organizuoti jų kiek įmanoma daugiau.

Atsižvelgėme į šiuos prašymus ir patys bei kartu su kolegomis surengėme žygius rugpjūtį ir rugsėjį – pastarasis buvo pavadintas „Dingusios istorijos paieškos: Žemaitija – Mažoji Lietuva“. Ir kitąmet, kai vėl prasidės dviračių sezonas, mes kviesime visus norinčius pažinti Kretingos – o gal ir kitų rajonų – vietoves riedant dviračiais“.