Vilniaus g. 2B, Kretinga
Tel. +37067093890
Darbo laikas nuo kovo 1 d. :
I – IV 08.00 – 17.00
V 08.00 – 15.45
Pietūs 12.00 – 12.45
VI 10.00 – 14.00
VII NEDIRBA
Vilniaus g. 2B, Kretinga
Tel. +37067093890
Darbo laikas nuo kovo 1 d. :
I – IV 08.00 – 17.00
V 08.00 – 15.45
Pietūs 12.00 – 12.45
VI 10.00 – 14.00
VII NEDIRBA
Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje:
1.Tarpukario Lietuvos vadovėlių ir grožinės literatūros leidinių paroda „Tauta ir žodis“
Data: Kovo 3 – balandžio 29 d.
Vieta: Bibliotekos Kraštotyros ir informacijos skyriaus skaitykloje (II a.)
Trumpai apie renginį:
Kviečiame susipažinti su Plungės Simono Daukanto bibliofilų klubo nario Rimanto Bendoriaus tarpukario Lietuvos vadovėlių ir grožinės literatūros leidinių kolekcija parodoje „Tauta ir žodis“.
Šioje unikalioje parodoje pristatomos knygos, kurių seniausia – 1897 m. leidimo, saugo ne tik literatūrinį, bet ir istorinį paveldą. Knygos, kurios sudaro šią kolekciją, yra svarbus istorinių žinių šaltinis, itin turtingas informacija apie Kretingą ir jos kraštą. Tad ši paroda – puiki galimybė istorijos mėgėjams ir tyrinėtojams praturtinti savo žinių bagažą. Tai puiki proga pažvelgti į senųjų knygų grožį, jų istorinę reikšmę bei vertę.
Parodą organizuoja Plungės Simono Daukanto bibliofilų klubo pirmininkas Gintautas Černeckis.
Paroda „Tauta ir žodis“ kviečia ne tik susipažinti su unikaliomis knygomis, bet ir pasinerti į praeities šviesą, kurioje susipina tautos ir žodžio istorija.
Parodoje eksponuojamos knygos yra iš asmeninės Rimanto Bendoriaus kolekcijos.
2. VDA Klaipėdos fakulteto studentų darbų paroda „Kaligrafija“
Data: Kovo 3–29 d.
Vieta: Parodų erdvėje (II a.)
Trumpai apie renginį:
Paroda „Kaligrafija“ – tai Vilniaus dailės akademijos (VDA) Klaipėdos fakulteto grafinio dizaino studentų darbų paroda. Parodos atidarymas – kovo 3 d. 17.30 val. Parodų erdvėje.
Joje pristatomi trečiajame grafinio dizaino kurse sukurti studentų darbai, kuomet kaligrafija apjungiama su skaitmeninėmis technologijomis. Rankomis rašomi žodžiai vėliau skenuojami, apdirbami kompiuterinėmis programomis. Galutiniame etape studentai sukuria A4 dydžio lankstinuko formato leidinį.
Pagrindinė užduoties idėja – vizualizuoti užrašytą tekstą. Suteikti jam tokį grafinį ir spalvinį jausmą, koks yra pats teksto kontekstas.
Darbuose matomi tekstai gan įvairūs. Nuo poezijos iki muzikinių kūrinių tekstų, nuo grožinės literatūros iki pavienių žodžių ar frazių. Kartais į kūrinius nugula ir pačių studentų poezijos tekstai.
Parodoje išvysite pastarųjų metų studentų darbus. Būtina pabrėžti, jog tai iškadruoti darbai. Kitaip tariant, tai atrinktos geriausių darbų dalys. Parodoje pristatomi ne tik kadruoti didelio formato darbai, bet ir keletas originalių studentų darbų. Taip žiūrovui lengviau įsivaizduoti kaip stipriai išdidinti eksponuojami kūriniai.
Paroda eksponuojama Parodų erdvėje (II a.) iki kovo 29 d.
3. Dokumentų paroda „Kovo 11-oji: teisinga Lietuvos ateities projekcija“
Data: Kovo 3–28 d.
Vieta: Parodų stenduose (I a.)
Trumpai apie renginį:
Bibliotekos pirmojo aukšto erdvėse, stenduose, eksponuojama dokumentų paroda „Kovo 11-oji: teisinga Lietuvos ateities projekcija“.
Prieš 35 metus, 1990-aisiais, kovo 11 d. 22.44 val. Lietuvos Aukščiausioji Taryba Seime balsavo dėl mūsų valstybės Nepriklausomybės atkūrimo: UŽ pasirašė 124 deputatai, 6 susilaikė, PRIEŠ nebalsavo nė vienas. Nepriklausomybės Aktas priimtas! Duotas startas kurti nepriklausomos Lietuvos ateitį. Nuo tol net žodžiai Kovo 11-oji įgijo naują prasmę.
Bibliotekos dokumentų parodoje „Kovo 11-oji: teisinga Lietuvos ateities projekcija“ – knygos, periodika, Nepriklausomybės Akto signatarų, rašytojų, iškilių kraštiečių mintys apie atkurtą valstybės suverenitetą. Skaitykime, domėkimės, nepamirškime!
Parodą parengė Kraštotyros ir informacijos skyriaus vyresn. bibliotekininkė Rita Vaitkienė.
4. Patricijos Tilvikaitės romano „Nepriklausomybė“ pristatymas
Data: Kovo 5 d. 18.00 val.
Vieta: Konferencijų salėje
Trumpai apie renginį:
Kviečiame į „Svetimkūnių“ autorės Patricijos Tilvikaitės naujos knygos „Nepriklausomybė“ pristatymą ir susitikimą su autore.
Naujojo Patricijos Tilvikaitės romano herojai ieško savęs ir meilės, susiduria su siaubingu žiaurumu tų, kurie turėtų būti patys artimiausi. Autorė klausia: ką daryti su monstrais? Svarbiausia – ką daryti su talentingais monstrais? Ypač jei jaučiame, kad patys tokie tampame?
Adomas ant pečių laiko visą pasaulį. Dirba šefu restorane, rūpinasi atmintį beprarandančiu despotu tėvu, paauglystės dramų draskoma dukra Toma ir net karjeroje panirusia žmona Ilze. Gal iš šio užburto rato padės ištrūkti jaunas teatro režisierius Kasparas? Tačiau šį vis labiau intriguoja ne tik Adomas, bet ir jo tėvo, kadaise garsaus dramaturgo, kūrybinis palikimas.
Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama.
SVARBU. Jei nepageidaujate būti fotografuojami ir (ar) filmuojami arba nesutinkate su nuotraukų ir (ar) vaizdo medžiagos su Jumis viešinimu, prašome apie tai informuoti renginio organizatorių arba fotografą.
5. Nacionalinis diktantas „Rašyk. Klysk. Išmok“
Data: Kovo 7 d. 11.00 val.
Vieta: Susitikimų erdvėje
Trumpai apie renginį:
Nacionalinis diktantas „Rašyk. Klysk. Išmok“ tradiciškai kviečia prie popieriaus lapo visus kalbos aistruolius. Diktantas šiais metais per LRT RADIJĄ ir portale LRT.lt skambės kovo 7 dieną, jį bus galima rašyti ir M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje.
Šiemet jau 15-ą kartą vyksiantis Nacionalinis diktantas – tai tarptautinis suaugusiųjų ir moksleivių raštingumą skatinantis konkursas. Vieniems tai proga pasitikrinti rašybos įgūdžius, kitiems – pasivaržyti, tačiau visiems tai galimybė didžiuotis unikalia lietuvių kalba, o ir padarius klaidų – išmokti ko nors naujo. Atviras kalbos mylėtojams Nacionalinis diktantas ir šiemet skatina dalyvius atskleisti savo prieraišumą lietuvių kalbai bei siūlo nebijoti suklysti, nes kiekviena klaida tampa kelrodžiu į mokymąsi. Pagrindinis šių metų organizatorių šūkis – „Rašyk. Klysk. Išmok“.
Rašyti diktantą kviečiami visi kovo 7 d. 11 val. Kretingos bibliotekos Susitikimų erdvėje (2 aukštas). Registracijos nėra, telefonas pasiteiravimui +370 445 789 84.
Nacionalinis diktantas yra bendras VšĮ Pilietinės minties instituto ir LRT renginys.
Daugiau informacijos rasite LRT interneto svetainėje: https://diktantas.lrt.lt/.
Renginio metu gali būti fotografuojama ir filmuojama.
SVARBU. Jei nepageidaujate būti fotografuojami ir (ar) filmuojami arba nesutinkate su nuotraukų ir (ar) vaizdo medžiagos su Jumis viešinimu, prašome apie tai informuoti renginio organizatorių arba fotografą.
6.Mažųjų šeštadienis „Paskui Pelėdžiuką“
Data: Kovo 15 d. 11.00 val.
Vieta: Vaikų edukacijos erdvėje
Trumpai apie renginį:
Mažųjų šeštadienis „Paskui pelėdžiuką“ kviečia mažuosius 3–6 metų bibliotekos skaitytojus kartu su tėveliais dalyvauti Pelėdžiuko iš Mariaus Marcinkevičiaus knygos „Kaip Pelėdžiukas iš namų pabėgo“ pasakojimuose.
Vaikai kartu su Pelėdžiuku mokysis medžioti ir tykoti grobio, seks mamuto pėdsakais, o po medžioklės dainuos smagias daineles.
Būtina registracija elektroniniu paštu vaikai@kretvb.lt arba tel. +370 445 78 985.
Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama.
SVARBU. Jei nepageidaujate būti fotografuojami ir (ar) filmuojami arba nesutinkate su nuotraukų ir (ar) vaizdo medžiagos su Jumis viešinimu, prašome apie tai informuoti renginio organizatorių arba fotografą.
7. Beno Lyrio knygos „Kunigo širdies dienoraštis“ pristatymas
Data: Kovo 27 d. 18.00
Vieta: Konferencijų salėje
Trumpai apie renginį:
Kviečiame į susitikimą su Benu Lyriu ir jo naujausios – vienuoliktosios – knygos „Kunigo širdies dienoraštis“ pristatymą.
Į „Kunigo širdies dienoraščio“ puslapius sugulė mano patirčių žiupsniai tarnaujant ligonių sielovadoje ir bažnyčioje, susitikimai ir susidūrimai su įvairiais žmonėmis bei jų gyvenimo istorijos, iššūkiai, dvasinės traumos, skausmai ir laimės blyksniai. Juk neretai kunigui atsiveriama labiau nei psichologui ar psichiatrui…
Gal ši knyga paskatins ieškoti šviesos pasaulyje, kur daug nevilties ir kur jautiesi nereikalingas.
Gal ši knyga įkvėps tapti drąsiu ir nebijoti sunkių akimirkų. Nes tik drąsus gyvena ten, iš kur kiti nori pabėgti.
Tad, brangus skaitytojau, kviečiu tave į kelionę, kunigo širdies kelionę, sūnaus širdies kelionę, silpno žmogaus širdies kelionę. Kviečiu atrasti save ir pamatyti, kad mūsų gyvenime yra išties nemažai situacijų, galinčių prabilti ir leisti mums augti ir skleistis, jei tik sugebame jas apkabinti ir priimti, atrasti jose gyvenimo grožį ir jį dovanoti kitiems. O to grožio daugiausia ten, kur esame trapiausi ir labiausiai pažeidžiami [Benas Lyris].
Apie autorių
Benas Lyris (kun. Audrius Martusevičius) studijavo filosofiją ir teologiją VDU ir Kauno kunigų seminarijoje, klausė pastoracinės psichologijos paskaitų Milane, vėliau pasuko medicinos keliu. Dėl finansinių sunkumų pasirinkęs dvasininko kelią, šiandien jis žmones gydo kitaip.
Dar stipresnį tikėjimą Dievu jam įkvėpė mamos ir tėčio mirtis nuo vėžio. Vėliau ir pats susirgo onkologine liga, tačiau jam pavyko sėkmingai ją įveikti. Rašyti eilėraščius Benas Lyris pradėjo dar besimokydamas mokykloje – nuo 2004 m. Po metų tapo jaunųjų filologų konkurso laureatu. Nuo to laiko kūryba yra jo gyvenimo dalis.