Jūs naudojate pasenusią naršyklę. Prašome atnaujinti savo naršyklę, kad jūsų naršymo patirtis šiame puslapyje būtų geresnė.
2024 07 03

Kretingos rajono „-iausi“

Kretingos rajono „-iausi“

Vos keliolika minučių nuo Baltijos jūros esantis Kretingos rajonas įspūdingas  ir patogus bet kokio sezono atostogoms, o ypač – vasaros. Kretingoje rasite ką veikti ir plieskiant saulei, ir lietui lyjant. Negana to, keliaudami po Kretingos rajoną pasieksite ne vieną rekordą – tik Kretingos kraštas gali pasigirti tokia gausa įspūdingiausių ir kitokių „-iausių“ objektų sąrašu.

Didžiausias Europoje – Japoniškas sodas

Greta Darbėnų esančio ir nuo 2007 metų meistrų iš Japonijos kuriamo unikalaus Japoniško  sodo dydis – 16 hektarų. Jame auga šimtai sakurų, bonsų, magnolijų, azalijų ir kitų įspūdingų augalų. Nors Japonišką sodą kasmet aplanko dešimtys tūkstančių žmonių, jame kiekvienas gali rasti prabangų ramybės kampelį grožio, egzotikos, gamtos, tylos terapijai.

Sodų g., Mažučiai, Kretingos r., tel. +370 616 18 530, www.japangarden.lt

Geriausias pasaulyje – „313 Cable park“

Jei esate vandens sporto mėgėjas ir norite būti šauniausias, visi keliai veda į „313 Cable park“. Geriausias vandenlenčių parkas pasaulyje yra ne kur nors už vandenynų, bet čia, Kretingos rajone. Parke vandens sporto mėgėjų laukia įspūdingos trasos, pramogos ir visada veikiantis principas „ateini ir plauki“.

Mokyklos g. 82, Užpelkiai, Kretingos r., tel. +370 663 13 313, www.313cablepark.lt

Didžiausias aktyviausių pramogų parkas – „Boom park”

Didžiuliai, 2500 kv. m. vandens batutai patinka tiek vaikams, tiek vyresniems broliams bei seserims. O štai įkopti į penkiaaukščio namo dydžio kalną ir nuo jo nučiuožti „zip line” susigundo net tėvai. Taip pat čia: elektrinių mašinėlių miestas, pripučiamos padangos, vandens dviračiai, tinklinio aikštelė, teniso kortai ir daug daugiau.

Mokyklos g. 90, Žibininkai, Kretingos r., tel. +370 685 44 419, www.boompark.lt

Rekordiškiausias – Tekstilės amatų centras

Tekstilės amatų centras Darbėnuose – šeimos išpuoselėtas vietinis verslas bei muziejus, galintis pasigirti net 6 Lietuvos rekordais. Niekas šalyje nėra sukaupęs tiek austinių juostų, lovatiesių, rankšluosčių, klumpių, antpirščių ir avyčių. Visa įvairovė lietuviškų raštų, spalvų taip ir gražina atgal į vaikystę, pas močiutę kaime.

Vaineikių g. 8, Darbėnai, Kretingos r.,  tel. +370 676 36 452, FB paskyra Tekstilės kelias

Didžiausias Vakarų Lietuvoje – HBH poilsio ir pramogų kompleksas

HBH poilsio ir pramogų kompleksas siūlo pramogas visai šeimai. Tradiciniai žemaitiški ir lietuviški patiekalai, Žvėrinčius, skulptūrų parkas, vaikų aikštelės – visa tai ir dar daugiau galima rasti didžiausiame Vakarų Lietuvoje poilsio ir pramogų komplekse.

Liepų g. 23, Žibininkai, Kretingos r., tel. +370 655 37777, www.hbh.lt

Daugiausiai baseinų Lietuvoje – „Atostogų parkas“

Poilsio ir sveikatingumo komplekse „Atostogų parkas“ vandens pramogų, unikalių pirčių programų, SPA procedūrų ras ir pats išrankiausias atostogų ekspertas. Beje, čia veikia ne tik unikali gintaro pirtis, bet ir 16 baseinų – niekas Lietuvoje vienoje vietoje tiek jų neturi. Komplekse kviečiama apsistoti ne tik viešbutyje, bet ir miško apsuptyje esančiose rąstinėse vilose. Mėgaukitės visais siūlomais privalumais: sporto klubas, dviračių nuoma, privačios erdvės jūsų šventėms, šalia įsikūrę padelio/teniso aikštynai, kemperio poilsiavietė, restoranai ir dar daugiau Jūsų laukia „Atostogų parke“!

Venecijos aklg. 2, Žibininkai, Kretingos r.,  tel. +370 600 85 222, www.atostoguparkas.lt

Mitologiškiausias – Baltų mitologijos parkas

Baltų mitologijos parkas Kretingos rajone – tobula ramybės, gamtos, tradicijų, dvasingumo oazė. Dievybių skulptūros, lietuviško pasaulėvaizdžio kompozicijos ir gamtos harmonija garantuotai nukelia į visišką ramybės, atsipalaidavimo ir vienybės su savimi bei protėviais būseną.

Sausdravai, Kretingos r., tel. +370 682 55 037, FB paskyra Baltų mitologijos parkas

Unikaliausios nakvynės – Kalniaus sodyba

Ar kada patyrėte nepakartojamą itin ankstyvo ryto gaivą, kai šnerves glosto krištolo grynumo oras, plaukus kedena švelnus rytinis vėjelis, o ausyse skamba paukščių, lapų šnaresio ir žirgų prunkštimo muzika? Visa tai patirti galima Kalniaus sodyboje, garsėjančioje savo unikaliais nakvynių nameliais – palapinėmis medžiuose, stikliniu nameliu ir super jurta, kurioje galima nakvoti bet kuriuo metų laiku.

Barkeliai, Kretingos r., tel. +370 603 05 688, www.kalniaus-sodyba.lt 

Žaliausias ir seniausias – Žiemos sodas

Kretingą nuo pat XIX amžiaus garsina grafų Tiškevičių statytas ir puoselėtas Žiemos sodas, kuris šiandien – tai labiausiai lankoma oranžerija Lietuvoje, kasmet sulaukianti dešimčių tūkstančių lankytojų. Kartu tai ir seniausias Žiemos sodas Lietuvoje, kuriam taip pat tinka komplimentas „žaliausias“ – daugiau negu 1,5 tūkstančių augalų žaliuoja apvalius metus.

Vilniaus g. 20, Kretinga, tel. +370 445 77 612, www.kretingosmuziejus.lt

Sakrališkiausias – pranciškonų vienuolyno ir bažnyčios kompleksas

Vargu, ar kur nors Lietuvoje dar rasite vietą, kurioje būtų tiek sakralinių objektų bei savotiškų rekordų, kiek jų yra Pranciškonų vienuolyno ir Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčios ansamblyje. Septyni altoriai, kurių vienas – aukščiausias Lietuvoje, stebuklais garsėjantis šv. Antano Paduviečio paveikslas, šventųjų relikvijos, gaisrus ir negandas išlaikiusios seniausios Lietuvoje bažnyčios durys, šventu laikomo vienuolio J. Pabrėžos pėdsakai – tai tik maža dalelė sakralių dalykų, kuriuos galima pamatyti bei patirti Kretingoje.

Vilniaus g. 2, Kretinga, tel. +370 445 76 373, www.kretingospranciskonai.lt

Vaizdingiausias – Kartenos piliakalnis

Dėl vaizdingojo Kartenos piliakalnio kažkada kovėsi kuršiai, žemaičiai ir švedai. Bent jau taip teigiama legendose. Vos kelios minutės nuo tvarkingiausiu rajone pripažįstamo Kartenos miestelio ir jūs jau žvelgiate į vaizdingiausią panoramą visame Kretingos rajone. Platūs slėniai, Kartenos namų stogai tolumoje ir virš galvos plaukiantys debesys abejingų nepalieka.

Koordinatės 55.91018, 21.47565. Kartena, Kretingos r.