Jūs naudojate pasenusią naršyklę. Prašome atnaujinti savo naršyklę, kad jūsų naršymo patirtis šiame puslapyje būtų geresnė.
2022 07 20

Kretingos ir Skuodo rajonai jungiasi Žemaitijos krašto pažinimo labui!

Kretingos ir Skuodo rajonai jungiasi Žemaitijos krašto pažinimo labui!

Šią vasarą savo kelionėms po Lietuvą rinkitės neatrastus Žemaitijos kampelius — Kretingos ir Skuodo rajonus. Niekur kitur nerasite tiek daug unikalių gamtos ir žmogaus sukurtų muziejų bei sodų po atviru dangumi. Su vienu bilietu aplankysite keturis muziejus-parkus, kurie paliks neišdildomus įspūdžius bei sužadins norą pamatyti dar daugiau. Kiekvienas, įsigijęs bilietą, tuo pačiu dalyvauja konkurse, kuriame gali laimėti vakarienę arba nakvynę Žemaitijos krašte.

Skuodo rajono akmenų karalystė

Mosėdžio miestelyje, abipus Bartuvos upės krantų, įsikūrė unikalus Respublikinis Vaclovo Into akmenų muziejus ir parkas. Čia išvysite įspūdingą akmenų ir mineralų kolekciją: nuo 50 tonų sveriančio akmens iki kelių gramų brangakmenio. Iš viso muziejuje yra daugiau nei 150 tūkstančių  akmenų ir akmenėlių, kuriuos tikrai norėsis įamžinti.

Šis muziejus galėjo ir neatsirasti, jei 1957 metais Mosėdžio ligoninei nebūtų pradėjęs vadovauti gydytojas Vaclovas Intas. Jo sodybą taip pat galėsite aplankyti įsigiję bendrą bilietą. Eidami nuo Mosėdžio bažnyčios besitęsiančia akmenuota alėja pasieksite gydytojo sodybą – paslaptingą ir panirusią į džiungles primenančią žalumą. Gyvendamas Mosėdyje, Vaclovas Intas lankydavo ligonius. Kartą tokio vizito metu jis pamatė pakelėje gulintį apie 50-ies kilogramų riedulį. Užritinęs ant dviračio, gydytojas pargabeno jį  į ligoninės kiemą. Ilgainiui riedulių rinkimas tapo Vaclovo Into pomėgiu ir taip į Mosėdį atkeliavo galybė akmenų. Dalis jų papuošė paties Vaclovo Into sodybą – ji yra tarsi atskiras pasaulis, kuris įtraukia ir kvieste kviečia tyrinėti. Pamilęs akmenis, gydytojas liko amžiams jiems ištikimas – jis ir palaidotas savo sodyboje, šalia neįtikėtinų formų, dydžių bei spalvų akmenų.

Išskirtiniai Kretingos rajono muziejai – parkai

Žemaitijos parkai susiję su kūrybingomis asmenybėmis. Jeigu akmenų sostinėje Mosėdyje muziejų įsteigė gydytojas Vaclovas Intas, tai Kretingos rajono Orvidų sodybą-muziejų sukūrė vienuolis pranciškonas Vilius Orvidas. Nedideliame  Gargždelės kaime esanti sodyba primena trikampį su Dievo akimi. Toks ir buvo jos kūrėjo sumanymas, kuomet sovietmečiu jis į tėvų namus pradėjo vežti akmenis, milžiniškus kelmus ir keistus gamtos kūrinius ar technikos padargus. Čia meniškos sielos Vilius Orvidas kūrė ir ieškojo savęs.

O jei įspūdžių vis dar maža – tiesiog privalu nuvykti į Japonišką sodą, įsikūrusį Mažučių kaime, Kretingos rajone.  Būdami Lietuvoje pasijusite it Tekančios Saulės šalyje – gydytojo Šarūno Kasmausko sukurtoje grožio, harmonijos ir tylos oazėje. Lietuviškuose laukuose prieš keliolika metų Š. Kasmausko pakviesti  japonai pradėjo pildyti, atrodytų, sunkiai įgyvendinamą  gydytojo svajonę. Ekskavatoriais landšafto specialistai „piešė“ kalveles ir nuokalnes, bonsai meistrai kūrė miniatiūrinį mišką, o metai iš metų daugybė žmonių sodino sakurų sodą, kuris kiekvieną pavasarį džiugina nuostabiais žiedais.

Perkant bilietus internetu, gausite dovanų!

Gamtos muziejai tikrai vilioja ir intriguoja. O kad neliktų nė abejonės, jog keliauti tikrai verta, Žemaitijos sodybos ir kavinės paruošė dovanų — kiekvienas, įsigijęs bendrą keturių muziejų bilietą, dalyvauja loterijoje. Joje galima laimėti apgyvendinimą visai šeimai Mosėdžio kaimo turizmo sodyboje „Kaštonas“ , romantišką nakvynę dviem Kretingos 4 žvaigždučių motelyje „Smagratis“ , vakarienę daugelio pamėgtoje kaimo turizmo sodyboje „Vienkiemis“ arba pietus grilio patiekalais garsėjančioje kavinėje Mosėdyje.

Kad galėtumėte laimėti jums tereikia nusipirkti ir išsaugoti elektroninį bilietą! Rugpjūčio 26 dieną bus sukamas laimės ratas ir burtų keliu išrinkti laimėtojai. Su kiekvienu laimėtoju bus susisiekta elektroniniu paštu. Keliaukite, dalyvaukite ir laimėkite!

Bendro bilieto kaina suaugusiesiems – 20,00 Eur

Bendro bilieto kaina vaikams, moksleiviams, neįgaliesiems, pensininkams – 10,00 Eur

Bilietus galite įsigyti ČIA
Muziejus rasite:

 

Orvidų sodyba-muziejus                   
Darbo laikas: II - VII 10:00 - 19:00
Adresas: Plungės g. 18, Gargždelės k., Kretingos r.
Telefonas: +37061328624, +37068816207
www.orvidusodyba.lt

 

Japoniškas sodas
Darbo laikas: I - VII 10:00 - 21:00
Adresas: Sodų g., Mažučių k., Kretingos r.
Telefonas: +37061618530, +37060605756
www.japangarden.lt

 

Respublikinis Vaclovo Into akmenų muziejus
Darbo laikas: I-VII 10:00-20:00
Adresas: Salantų g. 2, Mosėdis, Skuodo r.
Telefonas: +37044051124,+37066951667 +37044076291
www.akmenumuziejus.lt


Gydytojo Vaclovo Intos sodyba
Darbo laikas: I-VII 10:00-20:00
Adresas: Akmenų g. 28, Mosėdis, Skuodo r.
Telefonas: +37064618406
www.facebook.com/akmenusodyba