Jūs naudojate pasenusią naršyklę. Prašome atnaujinti savo naršyklę, kad jūsų naršymo patirtis šiame puslapyje būtų geresnė.
2024 06 16

„Darbienū dyvū dyvā“ – išskirtinė ekskursija autobusu iš Palangos ir Žibininkų į Darbėnų kraštą!

„Darbienū dyvū dyvā“ – išskirtinė ekskursija autobusu iš Palangos ir Žibininkų į Darbėnų kraštą!

Darbėnų miestelio vardą turbūt jau girdėjo daugelis. Tačiau dar ne visi žino, kad Darbėnuose visų keliautojų laukia „dyvū dyvā“. Daugiau nei keturių valandų išskirtinė ekskursija iš Palangos ir Žibininkų į Darbėnų kraštą „Darbienū dyvū dyvā“ leis patirti tai, ką paprastai keliaujant galima patirti per kelias dienas (ekskursijoje kviečiami dalyvauti ir kretingiškiai, nes autobusas į Palangą vyksta iš Kretingos). „Darbienū dyvū dyvā“ Baltų mitologijos parke padės suvokti, kas yra senovės lietuvių burtai, dovanos poilsį kūnui ir sielai didžiausioje Europoje Japoniškame sode, galų gale dar lauks šiltas lyg mamos apkabinimas pasisvečiavimas pas pačią tikriausią Darbėnų šeimininkę Tekstilės amatų centre.

Baltų mitologijos parkas

Baltų mitologijos parkas garsėja baltų dievybių skulptūromis, apeiginiais takais ir natūralia, bet kartu išpuoselėta gamta.  Tačiau tai – daugiau negu parkas. Miško glūdumoje sukurta mistiška aplinka nukelia į tolimus pagonybės laikus ir sukelia ypatingus pojūčius. Juos edukacijos metu padeda patirti šio parko šeimininkas, vedlys, o gal net žynys. Jis paslaptingais ir painiais takeliais ves gyvenimo ratu. O jame – juokas ir susimąstymas, klausimai ir atsakymai bei mistiškos ugnies apeigos, padėsiančios paleisti visus rūpesčius bei nerimus.

Japoniškas sodas

Darbėnų kraštas gali būti tikras perlas egzotikos ieškotojams – čia galima aptikti Japonijos gabalėlį.  Japoniškas sodas Mažučių kaime yra pripažintas didžiausiu visoje Europoje. 16-os hektarų teritorijoje keliautojai išvys įspūdingai meistrų iš Japonijos suformuotą aplinką, jaukius tvenkinius, čiurlenančius upelius, didžiulę bonsų kolekciją. Kiekvieną pavasarį Japonišką sodą rožine spalva nuspalvina sakuros, o vasarą nuolat puošia šimtai žydinčių skirtingų augalų žiedų. Tobula vieta visiškam kūno ir sielos poilsiui.

Tekstilės amatų centras

Darbėnuose Daivos ir Arūno Dudėnų įkurtas Tekstilės amatų centras – daugiau negu tekstilės muziejus. Namų ir muziejaus šeimininkė Daiva kiekvieną pasitinka lyg mama. Iš čia neišvyksi smagiai nepaplepėjęs, neišgėręs puodelio kavos ir nesuvalgęs bent gabalėlio nepakartojamo Darbėnų pyrago. Taip beskanaujant „Darbienų dyvū“, namų šeimininkė aprodys ir neįkainojamus savo namų turtus – šimtus austinių juostų, lovatiesių, rankšluosčių. Gal net išduos paslaptį, kad jų namų muziejus – dar ir 6-ių Lietuvos rekordų laureatas.

 

Išvykstama kiekvieną antradienį, visą vasarą!

Birželio mėn.: 18 d., 25 d.

Liepos mėn.: 2 d., 9 d., 16 d., 23 d., 30 d.

Rugpjūčio mėn.: 6 d., 13 d., 20 d., 27 d.

10.30 val. – nuo Kretingos rajono turizmo informacijos centro, Vilniaus g. 2B, Kretinga;

11.00 val. – nuo Maironio g. 7, Palanga

11.10 val. – nuo viešbučio „Vanagupė“, Vanagupės g. 31, Palanga

11.30 val. – nuo poilsio ir sveikatingumo komplekso „Atostogų parkas“, Venecijos akl. 2, Žibininkai

 

Būtina išankstinė registracija tel. +370 670 93 890

Visa ekskursijos trukmė – apie 4,5 val.

Ekskursijos kaina vienam asmeniui – 25 Eur

Ekskursijos vaikams iki 7 metų nekainuoja

Vaikams nuo 7 iki 16 metų – taikoma 50 proc. nuolaida