Jūs naudojate pasenusią naršyklę. Prašome atnaujinti savo naršyklę, kad jūsų naršymo patirtis šiame puslapyje būtų geresnė.
Maršrutai

Gamta – pramogos ir atradimai visiems

Kretingos rajono gamta – kerinti. Upių vingiai, į dangų besistiebiantys piliakalniai, vaizdingi pėsčiųjų takai ir parkai. Gamtos harmonija tokia žavinti, kad joje gerai jaučiasi tiek mažas, tiek didelis. Vaikai gali nevaržomi lakstyti ir pažinti aplinką, o suaugusieji turi puikią progą kaupti nuostabius atostogų prisiminimus. Atvykus į Kretingos rajoną, gamtos apsuptyje galima praleisti valandų valandas – tikrai nenusibos, o kūnas bei protas įgaus daugiau jėgų.

Keliaujantiems su vaikais ir norintiems juos supažindinti su protėvių tradicijomis bei pabūti gamtoje, verta užsukti į Baltų mitologijos parką – rekreacinį pažintinį taką. Keli kilometrai nuo Darbėnų įkurtas parkas iš paukščio skrydžio primena baltų kultūrai itin svarbų Gyvybės medį. Klaidžiodami išpuoselėto, bet kartu ir labai natūralaus parko takeliais, susipažinsite su baltiškaisiais dievais. Parkas turi tris dalis, kurios atskleidžia baltiškų dievybių panteono struktūrą, išreiškia žmogaus gyvenimo kelio harmoniją su gamta. Centrinėje parko dalyje yra aukuras, kuriame simboliškai galima atsikratyti blogų minčių, širdį slegiančių dalykų. Suaugusieji parke daug sužinos, o mažiesiems bus tikrai linksma bėgioti miško takeliais, paliesti skulptūras ar net įveikti paslaptingą labirintą.

Šalia baltiškos kultūros parko grožiu stebina kasmet vis besiplečiantis ir lietuviams egzotišką kultūrą propaguojantis Japoniškas sodas. Jis unikalus – vienintelis toks Lietuvoje ir didžiausias Europoje. Keliolikos hektarų dydžio sodą sukūrė ir vis dar tebekuria meistras iš Japonijos H. Watanabe ir lietuvis gydytojas Š. Kasmauskas. Čia gražu visais metų laikais – japoniško reljefo sodas žavus ir apsnigęs, ir rudeniškai nusispalvinęs, ir pavasariškai sprogęs sakurų, magnolijų ir kitų augalų žiedais. Pavargusieji nuo vaikščiojimo gali pasimėgauti japoniška arbatos gėrimo ceremonija, fotografuotis apsirengus kimono ar ramiai pamedituoti akmenų sodelyje. Tai puiki vieta visai šeimai – pabūti ramybėje, susipažinti su kitokia kultūra, pasigrožėti augalais.

Netoli Japoniško sodo gyvenimas verda Darbėnų miestelyje. Be įdomios istorijos, šis miestelis garsus Vytauto Didžiojo vardo parku. Parkas įkurtas šalia skaidraus it ašara Melnyčios tvenkinio. Jame galima drąsiai maudytis, žvejoti, sušilti ant išpuoselėto kranto, kuriame – ir poilsiavietės, ir laužavietės, ir sūpuoklės vaikams. Parko dalis – senas pušynas, kuriame oras lyg prie jūros. Vaikams tikrai patiks medinės sūpuoklės ir žavūs nykštukų nameliai, į kuriuos, be jokios abejonės, mažieji galės užeiti.

Iš Darbėnų, pro Grūšlaukės kaimelį, galima nuvažiuoti iki Kalnalio. Čia laukia Kalnalio apžvalgos bokštas ir pėsčiųjų takas Imbarės piliakalnio link. Kalnalio apžvalgos bokštas yra Salantų regioniniame parke, Kretingos rajone, Kalnalio kaimo teritorijoje.  Nors apžvalgos aikštelė įrengta palyginus neaukštai, tik 15 metrų aukštyje, tačiau nuo jos atsiveria įspūdingo kraštovaizdžio panorama. Prie bokšto įrengtas pažintinis pėsčiųjų takas, kuriuo galima pasiekti netoliese esantį Imbarės piliakalnį. Kol jį pasieksite, vaikai išsidūks, o užkopę į piliakalnį, pasigrožėsite Salantų apylinkėmis.

Norint pasijausti kaip Šveicarijoje, visai nebūtina ten vykti. Kretingos rajone galima aptikti lietuviškąją Šveicariją – nuostabius Minijos upės vingius, kuriuose per daugelį metų susiformavo įspūdingos atodangos. Viena gražiausių – Dauginčių atodanga. Jos plotis – net 44 metrai, o aukštis – 22 metrai. Atodanga kvapą gniaužia visais metų laikais. Tiems, kas išmano geologiją, atodanga kalba dar įdomesne kalba. Dauginčių atodanga yra viena iš lankytinų vietų, kurias galima aptikti vaikštant Šilpelkės miško pažintiniu taku. Tako ilgis yra 1,5 kilometro ir vingiuoja per natūraliai susiformavusį Šilpelkės mišką. Jame galima pamatyti Dauginčių piliakalnį – vadinasi, žmonių miško ir pažintinio tako apylinkėse gyventa jau seniai. Atidesni pastebės skroblų giraitę ar net į Raudonąją knygą įrašytą tulžį.

Jei aplankius šitiek nuostabių gamtos kampelių dar bus jėgų, verta nuvykti į Karteną. Ten neįmanoma nepastebėti įspūdingo Kartenos piliakalnio. Jei tikėtume legendomis, šį piliakalnį supylė užsispyrę žemaičiai, kariavę su švedais ir rusais. Toje pačioje kalvoje atsirado ir Kartenos pavadinimas. Neva žemaičių karalius stovėjęs savo tvirtovėje, kai pilies link veržtis pradėjo net dvi priešų armijos. Švedai su rusais susipešė, kas turi pirmi pilį pulti. Bežiūrėdamas į tas peštynes, žemaičių karalius ištarė: „veiziekit, karė tena“. Ne žemaičiams vertimas būtų – žiūrėkite, karas tenai. Tie, kas užlipa į piliakalnį, yra apdovanojami nuostabiu Kartenos apylinkių peizažu. Nuo piliakalnio per mišką vinguriuoja puikus pažintinis takas. Juo einant, galima pažinti įvairius augalus, aptikti legendomis apipintus akmenis ir net stebuklingą šaltinį.

Maršrutas

Norėdami naudoti žemėlapius, įjunkite visus slapukus. Slapukų valdiklius galite rasti apatiniame dešiniajame ekrano kampe

Maršruto objektai

Baltų mitologijos parkas
1

Baltų mitologijos parkas

Daugiau informacijos
Japoniškas sodas
2

Japoniškas sodas

Daugiau informacijos
Vytauto Didžiojo vardo parkas
3

Vytauto Didžiojo vardo parkas

Daugiau informacijos
Kalnalio apžvalgos bokštas ir pažintinis takas
4

Kalnalio apžvalgos bokštas ir pažintinis takas

Daugiau informacijos
Imbarės piliakalnis
5

Imbarės piliakalnis

Daugiau informacijos
Dauginčių atodanga-Šilpelkės pažintinis takas
6

Dauginčių atodanga-Šilpelkės pažintinis takas

Daugiau informacijos