Jūs naudojate pasenusią naršyklę. Prašome atnaujinti savo naršyklę, kad jūsų naršymo patirtis šiame puslapyje būtų geresnė.
Edukacijos

Eukacinė programa ,,Gėrą geri – geismė geidi“

Gira – gaivusis gėrimas, gaminamas fermentacijos būdu iš juodos duonos ir kitų maisto produktų, pridedant mielių ir cukraus. Vaišinamasi juo ypač vasarą, o Žemaitijoje būta tradicijos girą ruošti per gavėnią laukiant Šv. Velykų. Gardi, rūgštele kvepianti gira gerina nuotaiką, skatina organizmo gyvybines funkcijas ir maloniai kutena gomurį. Mūsų mamos ir močiutės saugojo giros ruošimo receptus ir perduodavo juos tik pilnametystės sulaukusioms dukroms. PROGRAMOS PASKIRTIS 1. Supažindinti su giros reikšme žemaičių kulinariniuose papročiuose, išryškinti žemaičių šeimose iš kartos į kartą perduodamų ir išsaugotų giros ruošimo receptų unikalumą. 2. Programos dalyviams pristatyti įvairesnių giros paruošimo būdų, skirtingų šio gėrimo variantų ir skonių. PROGRAMOS TIKSLAS, UŽDAVINIAI 1. Išmokyti edukacijos dalyvius paruošti žemaitišką duonos girą. 2. Supažindinti su papročiais ir tradicijomis, kurių buvo laikomasi gaminant girą. 3. Pristatyti, kokie buvo naudojami indai ruošiant ir laikant šį gėrimą. 4. Produktų, reikalingų paruošti žemaitišką duonos girą, pristatymas. Programai ,,Gėrą geri – geismė geidi“ įgyvendinti reikalingos priemonės įskaičiuotos į edukacinio užsiėmimo kainą. Kiekvienas edukacijos dalyvis, paisant žemaitiško vaišingumo tradicijų, gauna lauktuvių – naminės duonos giros.
Papildoma informacija

Adresas:

Vaineikių g. 8, Darbėnai

Telefonas:

+37067636452

Kaina:

1 asm./12 Eur

Trukmė:

1 valanda

Tikslinė grupė:

suaugusiųjų žmonių grupės ne mažiau negu 10 asmenų.

Norėdami naudoti žemėlapius, įjunkite visus slapukus. Slapukų valdiklius galite rasti apatiniame dešiniajame ekrano kampe